Pytanie:
Czy oczekuje się, że migawka Nikon D3200 nie zwolni się po wykonaniu kilkunastu zdjęć z lampą błyskową z rzędu?
marc esher
2016-12-26 21:05:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam aparat Nikon D3200.

Z aparatem w trybie autofokusa, obiektywem w trybie Auto i włączoną lampą błyskową mogę bez problemu zrobić kilka zdjęć pod rząd. Ale po, powiedzmy, kilkunastu zdjęciach tuż po sobie w krótkim czasie, migawka przestanie się wyzwalać. Rozlegnie się sygnał automatycznego ustawiania ostrości, ale nie ma obrazu.

Zauważam, że kiedy to się dzieje, ikona Flasha w prawym dolnym rogu widoku znika. Jeśli poczekam trochę - może 5-10 sekund - ikona lampy błyskowej pojawi się ponownie i będę mógł robić zdjęcia ponownie.

Jeśli wyłączę lampę błyskową, nie mam tego problemu.

Tak jest, odkąd dostałem aparat kilka lat temu. Za każdym razem mogę odtworzyć to zachowanie. To prawie tak, jakby lampa błyskowa musiała się ponownie nagrzać, przegrzała się lub coś w tym stylu.

Czy jest to oczekiwane zachowanie?

Dwa odpowiedzi:
Please Read My Profile
2016-12-26 22:36:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, jest to oczekiwane zachowanie. Lampa błyskowa to lampa ksenonowa, która wymaga wyładowania wysokiego napięcia. Jest to dostarczane przez kondensator. Jeśli rozładujesz kondensator, wykonując kilka zdjęć z lampą błyskową w krótkich odstępach czasu, będziesz musiał poczekać, aż kondensator - a tym samym lampa błyskowa - się naładują.

Oprócz czasu ładowania problemem jest również ciepło - każdy błysk uwalnia w tej formie całkiem sporo energii, która narasta. Nawet gdy masz wystarczającą moc, większość lamp błyskowych wyłącza się po chwili, aby uchronić się przed uszkodzeniem - lub, wiesz, aby nie zapalić pożarów.

Wszystko to dotyczy zarówno zewnętrznych lamp błyskowych, jak i wbudowanej -w flash. Kiedy lampy błyskowe komunikują się z aparatem - i oczywiście wbudowany - aparat może wiedzieć, że lampa nie jest gotowa i odmówić wyzwolenia migawki. W przypadku ręcznej zewnętrznej lampy błyskowej prawdopodobnie po prostu zostaniesz niedoświetlony.

PS: Dziękuję za przykładowe pytanie dotyczące rozwiązywania problemów, wraz z pełnym opisem problemu, co robisz, gdy się pojawia, a kiedy nie.
W dawnych czasach, z zewnętrznymi lampami błyskowymi, otrzymywano JEDNĄ lampę błyskową, a następnie trzeba było czekać na naładowanie kondensatora. To niesamowite, co zrobi budżetowy Nikons. Ale nieograniczona liczba kolejnych błysków to za dużo. Istnieje również możliwość, że karta pamięci nie nadąża za zbyt wieloma szybkimi kolejnymi zapisami. Ale to nie brzmi, jakby to był problem.
Zewnętrzne lampy błyskowe firmy Nikon prawdopodobnie będą generować więcej błysków, zanim ich cykl się wydłuży, a także przy większej mocy. Ale są drogie.
@mattdm Twój ostatni komentarz powinien być prawdopodobnie dołączony do odpowiedzi.
WayneF
2016-12-28 02:01:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wewnętrzna lampa błyskowa jest wyposażona w czujnik temperatury, a w instrukcjach obsługi aparatu jest napisane: „Spust migawki może zostać na chwilę zablokowany, aby chronić lampę błyskową po jej użyciu przez kilka kolejnych zdjęć. Z lampy błyskowej można korzystać ponownie po krótkiej przerwie”.

Większość błysków gorącej stopki nie jest chroniona w ten sposób, a przegrzanie może spowodować poważne uszkodzenia wymagające naprawy lub wymiany.

Większość starszych lamp błyskowych z gorącą stopką może nie mieć zabezpieczenia termicznego, ale z pewnością DUŻO nowszych zewnętrznych lamp błyskowych tak.
Niektóre nowe tak, ale zamierzałem dołączyć też lampy błyskowe innych firm.
Jeśli moje tanie Yongnuos mają zabezpieczenie termiczne, to nie jestem pewien, czy * większość * lamp błyskowych innych firm nie ...


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...