Pytanie:
Jak regulacja jasności ekranu LCD wpływa na zdjęcie?
Finer Recliner
2011-03-19 08:21:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W mojej lustrzance cyfrowej jest ustawienie umożliwiające regulację poziomu jasności ekranu LCD. Jeśli miałbym zmienić to ustawienie (rozjaśnić wyświetlacz LCD), czy wpłynie to na jakość obrazu? Zakładam, że coś ładnie wygląda na „jaśniejszym poziomie”, będzie wyglądać ciemniej, niż się spodziewałem, gdy prześlę to do komputera. Czy istnieje odpowiednia metoda kompensacji modyfikacji jasności wyświetlacza LCD? (może zmniejszyć ekspozycję o jakąś?)

Trzy odpowiedzi:
Nick Bedford
2011-03-19 08:41:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jasność wyświetlacza LCD nie jest w żaden sposób związana ze zdjęciami robionymi przez Twój aparat.

Zwykle jest to sposób na zaoszczędzenie części energii baterii, a także możliwość zmniejszenia jasności w ciemnych miejscach.

Jednak może to spowodować, że pomyślisz, że Twoje zdjęcie jest nienaświetlone, gdy potencjalnie tak nie jest, jeśli jest używane przy niskim ustawieniu jasności. W takim przypadku lepiej sprawdzić histogram. Mój ma domyślną (w połowie) jasność.

Zwykle mam odwrotny problem - wydaje mi się, że moje zdjęcie jest odpowiednio naświetlone, podczas gdy tak naprawdę jest to stop niedoświetlony. Użyj histogramu, aby zweryfikować ekspozycję; nie ufaj swoim oczom!
Tristan
2011-03-19 10:30:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jasność wyświetlacza LCD wpływa na postrzeganie zdjęcia, a nie na zdjęcie.

W najgorszym przypadku źle ustawiony wyświetlacz LCD spowoduje podjęcie złych decyzji dotyczących ustawień. Podejmuj decyzje na podstawie danych z histogramu, aby uniknąć takich błędów.

Celem regulacji jasności jest to, aby białe obszary emitowały tyle światła, ile mógłby odbijać biały obiekt. Oznacza to, że wyświetlacz LCD powinien być ciemniejszy w słabym świetle i jaśniejszy w jasnym świetle.

Właściwa regulacja jest trudna do utrzymania. Nie da się udoskonalić bez sprzętu. Po prostu trzymaj się histogramu.

Imre
2011-03-20 15:03:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż ustawienie jasności wyświetlacza LCD nie jest bezpośrednio związane z ekspozycją, nadal może mieć pewien wpływ na wynikowe zdjęcia.

Jaśniejszy wyświetlacz zużywa więcej prądu, więc liczba zdjęć , która można zrobić, zanim rozładowanie baterii obniży się nieco przy jaśniejszym ustawieniu LCD.

Korzystając z jasnego wyświetlacza w słabym otoczeniu, skutecznie oślepisz siebie, patrząc na niego i wpłynie to negatywnie na twoją zdolność komponowania (i ręcznego ustawiania ostrości) ujęcia przez krótki czas po tym.

Zbyt ciemny obraz może powodować pewne problemy (np. zła ostrość , rozpraszające elementy, rozmycie) na zdjęciu pozostań niezauważony ; jest to szczególnie problem podczas tworzenia kompozycji przy użyciu podglądu na żywo.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...