Pytanie:
Uwielbiam te kolory / styl - wskazówki, jak osiągnąć ten sam efekt?
Ian Silber
2010-08-21 04:11:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam porady, jak osiągnąć wygląd, jaki ma ten fotograf:

http://www.flickr.com/photos/yosigo/4670815511/

Uwielbiam styl i tonację wszystkiego. Zastanawiam się, jakie rzeczy, zarówno w kamerze, jak i po obróbce, dałyby taki wygląd.

Trzy odpowiedzi:
John Cavan
2010-08-21 05:59:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na pozór wygląda na to, że stracił nasycenie kolorów i może trochę podniósł ekspozycję. Oto przykład, pierwszy obraz ma tylko balans bieli dostosowany do światła dziennego:

alt text

Drugi obraz jest dostosowany do +1,75 ekspozycji i -52 nasycenia:

alt text

Możesz zobaczyć spadek intensywności kolorów przy zachowaniu rozsądnego kontrastu, jaki wydają się pokazywać dostarczone przez Ciebie przykładowe obrazy. To ciekawy efekt, ale chyba najlepiej go używać rozważnie. W każdym razie, jeśli to właśnie robi, stopień zmian, które opisałem, będzie prawdopodobnie różny w zależności od obrazu.

Edycja: trzeci krok, używając tej akcji z Deviant Art. Wygląda na prawie przetworzoną krzyżowo, ale niezupełnie.

alt text

Myślę, że może również nastąpić lekkie przesunięcie WB w kierunku chłodniejszego końca spektrum, ponieważ większości ujęć brakuje prawdziwego ciepła.
@jrista Tak, to też jest bardzo możliwe, to dobra uwaga. Myślę, że Matt ma rację, że facet kręci film, ale wygląda na to, że jego wygląd można stworzyć w ACR.
Akcja Photoshopa, którą mi wskazałeś, pomogła mi bardzo zbliżyć się do tego, czego chcę. Oto jedno z moich zdjęć z takim efektem: http://www.flickr.com/photos/yaunus/4917378891/
Deviant art link nie działał. Czy ktoś byłby skłonny opisać, jak replikować # 3 w Lightroomie? Dzięki
ex-ms
2010-08-21 07:39:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kontynuując resztę swojego strumienia, wygląda na to, że kręci film, prawdopodobnie film o niskim nasyceniu, taki jak przezroczysty film Portra NC lub Astia. Gdybym był zmuszony zgadywać (notorycznie trudne), wybrałbym Astię, lekko prześwietloną. Jeśli chodzi o to drugie zdjęcie w tym samym dniu / miejscu, prawdopodobnie zostało zrobione Kodak Portra NC 800.

Wiele innych jego prac wydaje się być dość prostymi skanami z minimalną korektą, a ja miałem podobne zimne odcienie z wieloma skanami (choć zwykle przeźroczystość bardziej niż negatyw), ponieważ źródło światła skanera wydaje się być całkiem fajne.

Aby to naśladować, zmniejsz nasycenie, zmniejsz kontrast (przynajmniej trochę), nieco chłodne tony w światłach. Podnieś cienie (na zdjęciu nie ma głębokiej czerni). Zwróć także uwagę na oświetlenie: jest jasne, ale bez ostrych cieni; Myślę, że trudno byłoby uzyskać taki wygląd w dzień przy pełnym słońcu i ostrych cieniach. Możesz dodać ziarno / szum, ale słowo przestrogi; pomimo tego, że jest to szybki film kolorowy, rozmiar średniego formatu sprawia, że ​​ziarno jest o wiele mniej oczywiste niż ta sama folia 35 mm.

+1. Co najmniej jedna z jego prac wydaje się być kręcona na Kodak Portra NC 800: http://www.flickr.com/photos/yosigo/4645138113/
@Karel dobry połów; Założę się, że to ten sam film w tych dwóch ujęciach, biorąc pod uwagę lokalizację i datę.
Próbując naśladować to cyfrowo - zwróć uwagę, że czernie nie są tak naprawdę czarnymi (wyciągnij krzywe w cieniu) i dodaj ziarnistość filmu. @matt - możesz dodać go do swojej odpowiedzi.
@Karel dobre obserwacje, gotowe.
Niesamowite! Nie mogę się doczekać, aby spróbować. Mam kilka zachmurzonych zdjęć na plaży, z którymi spróbuję.
Guffa
2010-08-21 10:55:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbowałem odwrócić ten proces, starając się, aby obraz wyglądał normalnie, mimo mojego zwykłego przepływu pracy w Adobe RAW.

Skończyło się na zmniejszeniu ekspozycji o 1,5 stopnia i zmniejszeniu kontrastu o 20. Na zdjęciu nie ma ostrych cieni, więc prawdopodobnie było trochę zachmurzone, kiedy zostało zrobione.

Zatem zwiększenie ekspozycji o 1,5 stopnia i zwiększenie kontrastu o 20 powinno zbliżyć Cię do siebie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...