Pytanie:
Czy mogę używać pierścienia przysłony obiektywu Pentax FA w trybie priorytetu przysłony?
Hank
2011-05-16 10:00:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozważam zakup obiektywu FA Limited do mojej lustrzanki cyfrowej Pentax. Seria FA ma pierścień przysłony z ustawieniem „A” do sterowania przez korpusy aparatów, które go obsługują.

Czy zamiast tego mogę użyć pierścienia przysłony, aby ustawić rzeczywistą wartość przysłony w Av (tryb preselekcji przysłony), pozwalając aparatowi wybrać czas otwarcia migawki, czy też jestem ograniczony do przysłony „A” i muszę używać pokręteł na korpusie do sterowania przysłoną? Nie chcę przejść do trybu w pełni ręcznego.

Dwa odpowiedzi:
Imre
2011-05-16 11:37:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby użyć priorytetu przysłony w Pentax dSLR z obiektywem FA, musisz ustawić pierścień przysłony w pozycji „A” i wybrać przysłonę na korpusie.

Z pierścieniem przysłony w trybie A, obiektyw FA będzie zachowywał się jak obiektyw DA. Możesz użyć trybu Av i ustawić przysłonę na korpusie, czas migawki zostanie obliczony zgodnie z automatycznie zmierzoną ekspozycją.

Z pierścieniem przysłony ustawionym na konkretną przysłonę, korpus nie wie, na co go ustawiłeś i nie byłby w stanie wybrać czasu otwarcia migawki. Domyślnie migawka nie działa. Możesz włączyć korzystanie z pierścienia przysłony w ustawieniach niestandardowych, ale spowoduje to po prostu użycie migawki - obiektyw będzie używany w pozycji szeroko otwartej niezależnie od ustawienia na pierścieniu przysłony.

To jest miejsce, w którym „uszkodzona” część Pojawia się uszkodzony montaż KAF2 w Pentax dSLR-s - nie mają one mechanicznego połączenia do odczytu ustawień przysłony z pierścienia przysłony.

Szkoda; Bardzo chciałbym mieć prawdziwy pierścień przysłony! No cóż, dzięki za cynk.
@HenryJackson Aby uzyskać prawdziwy pierścień przysłony, który może być używany w trybie Av, należy zaopatrzyć się w starszy obiektyw inny niż A (np. Coś z serii SMC-M). W przypadku takiego obiektywu wybrana przysłona zacznie obowiązywać natychmiast. Podobnie działałaby Lensbaby ze Sweet 35 Optics.
smigol
2011-06-22 10:15:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o użycie pierścienia przysłony podczas używania obiektywów manualnych na korpusach Pentaxa, jest to, że przed wykonaniem zdjęcia należy nacisnąć zielony przycisk, aby „zatrzymać”. Spowoduje to wyzwolenie dźwigni przysłony, więc kiedy wykonujesz zdjęcie, obiektyw zamyka się prawidłowo, a nie pozostaje całkowicie otwarty. Ta procedura jest wymagana w przypadku obiektywów z serii K. Dzięki tej metodzie kamera będzie w stanie wykryć odpowiednie poziomy światła i zaoferować czas otwarcia migawki. Pamiętaj, że będzie to działać tylko w trybie ręcznym. Jeśli używasz Av, to przysłona będzie zawsze w pełni otwarta. W starszych obiektywach nieautomatycznych (bez dźwigni przysłony, takich jak obiektywy z mocowaniem śrubowym) po przymknięciu przysłony zamknie się i pozostanie zamknięta.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...