Pytanie:
Jak mogę uchwycić ruch pocisku?
gpuguy
2014-08-13 17:23:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dopiero zaczynam od fotografii.

Rozważ to zdjęcie:

enter image description here

(To zdjęcie zostało zrobione przez Harolda "Doca" Edgertona w 1964 roku przy użyciu aparatu Rapatronic.)

Szukam aparatu, który może uchwycić taki obraz.
Nie szukam większej liczby klatek na sekundę. mniej fps jest w porządku, ale musi być w stanie przechwycić taką instancję.

Jakie funkcje powinienem wyglądać w takim aparacie? Jak szybki powinien być czas otwarcia migawki? Jakich innych rzeczy powinienem szukać?

To zdjęcie jest klasykiem zrobionym przez Doca Edgertona (http://en.wikipedia.org/wiki/Harold_Eugene_Edgerton), który prawie wynalazł fotografię stroboskopową.
Zobacz http://iconicphotos.wordpress.com/2009/08/19/edgerton-rapatronic/ - 1/1 000 000 sekundy prędkości strobowania.
@PaulCezanne uprzejmie edytuj moje pytanie i umieść te informacje w autorze zdjęcia. Dzięki
Kolejna rzecz, którą musisz wziąć pod uwagę: dokąd leci pocisk?
gpuguy - Oto zbiór „ikonicznych obrazów” Doca http://edgerton-digital-collections.org/galleries/iconic, a tutaj jest podzbiór niektórych „kul i wybuchów” http: // edgerton-digital-collections. org / galleries / iconic / bullets | Jeśli naprawdę chcesz robić takie rzeczy, będziesz chciał odpracować się od łatwiejszych, a „oszukiwanie” za pomocą „tak wolno, jak tylko potrafisz”, będzie bardzo pomocne. Jeśli możesz zejść do, powiedzmy, 300 klatek na sekundę, wymagane okno flashowania o wartości 10 μs i tak byłoby przynajmniej „bardzo trudne”.
Cztery odpowiedzi:
Russell McMahon
2014-08-13 17:49:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak powiedział Michael, czas otwarcia migawki w dużej mierze nie ma znaczenia - liczy się czas trwania błysku i synchronizacja w stosunku do przejścia pocisku. Czas otwarcia migawki może być tak WOLNY, jak to jest pomocne - może nawet "żarówka".

Zakładając, że zdjęcia nie są sfałszowane:
Prędkość pocisku powinna być tak mała, jak to możliwe, bez negatywnego wpływu na cel. Pocisk nie musi poruszać się znacznie podczas ekspozycji. Jak długo (lub krótko) musi trwać ekspozycja?

Powiedzmy, że pocisk leciał z prędkością 100 stóp na sekundę.
Pocisk ma ~~~ 1 cal długości
i przesunął się maksymalnie 5% jego długości - może mniej.
Więc czas = 1 cal x 5% / 100 stóp / s
= 1/24 000 sekundy lub
~ = 40 μS.

Przy 1000 fps byłoby to 4 μS.
1 μS byłoby jeszcze lepsze.

Czy lampa błyskowa ksenonowa to zrobi?

Wikipedia - flashtube

  • Wyładowanie czasy trwania typowych lamp błyskowych wahają się od 1 mikrosekundy do kilkudziesięciu milisekund i mogą mieć częstotliwość powtarzania setek Hz. Czas trwania błysku można dokładnie kontrolować za pomocą cewki indukcyjnej.

Zobacz odniesienie do katalogu PerkinElmer poniżej.


Czy „lampa błyskowa” oparta na diodach LED to zrobi?

Osiągnięcie tego rodzaju rezultatów przy użyciu oświetlenia LED wymagałoby znacznego poziomy mocy.
np. załóż 1 lux, obszar oświetlenia 250mm x 200mm, ekspozycja 10 μS, 100 ISO, f 1/1 (zaufaj mi)
EV = t = 10 -5 sup >
W przypadku rzeczywistych wyników, jeśli chcemy powiedzieć, że EV = 100 przy f / 1.4, potrzebujemy oświetlenia
Ev_100 / EV_1 x 1,4² / 10 -5 = 2 x 10 7 luksów (!)
Na powierzchni 250 mm x 200 mm = 0,05 m², czyli 2 x 10 7 x 0,05 = 10 6 lumenów
Wiodąca krawędź Górne diody LED zapewniają około 200 lumenów / W, więc moc =
10 6 / 200 = 5000 W oświetlenia LED (!!!).
W praktyce jest to wymagane tylko dla 10 μS, więc rzeczywista moc to ułamek wata, ALE diody LED MUSZĄ być w stanie wytworzyć wymagany szczytowy poziom mocy, a nowoczesne białe diody LED mają stosunek wartości szczytowej do ciągłej zwykle mniejszy niż 2: 1.

A więc - na razie „niezupełnie”.
Zważywszy, że odpowiednio zaprojektowana lampa błyskowa ksenonowa może być w stanie wytwarzać bardzo wysokie poziomy mocy przez bardzo krótkie okresy.


Niezwykle fajny przewodnik techniczny PerkinElmer Wysokowydajne lampy błyskowe i lampy łukowe

Mówi:

enter image description here

Rysunek R, strona 13


Dodano:

Jak powiedział Paul, zdjęcie zostało wykonane przez nieżyjącego już Harolda Edgertona i jest jeden z tych, z których jest najbardziej znany. Musisz przestudiować metody i sprzęt jego strony internetowej.

Niestety, czas trwania flasha, który wyliczyłem powyżej z reguły, był prawie właściwy, a moja „miła” wartość była na poziomie jednej milionowej części sekundy. Zajrzyj do katalogu PerkinElmer, aby znaleźć to, czego potrzebujesz.

To słynne zdjęcie Harolda Edgertona ma czas ekspozycji 1/1 000 000 sekundy.

enter image description here

http://2.bp.blogspot.com/-QsMQtqyM4SE/UEKMd9LJsbI/AAAAAAAAyrY/nCMWxq-oY84/s640/Harold-Edgerton-27.jpeg

Zobacz także:

Witryna Harolda "Doca" Edgertona Collection

HE - metoda stroboskopowa

Kula przez banana

Wiele tutaj


E&OE - już późno i wciąż jest do zrobienia. Mogłem upuścić lub dodać moc 10 lub kilka powyżej albo zrobić coś naprawdę głupiego - jak najbardziej wskazuj na błędy.
Bądź miły :-)

„Szybkość pocisku powinna być tak mała, jak to tylko możliwe”, jak to zorganizować. Czy możesz rozwinąć tę kwestię? Ja nie rozumiem.
@gpuguy Prędkość pocisku zależy od używanego obciążenia. Osoby przyzwyczajone do przeładowywania pocisków będą w stanie wytworzyć "ładunek" o prędkości wylotowej znacznie poniżej normalnej dla broni palnej danego kalibru. Większość broni w świecie rzeczywistym osiąga MV w zakresie 1000-4000 fps. To powyżej mojego górnego v 1000 fps. Rzeczywiście, bardzo lekki ładunek może być w porządku - jabłko prawdopodobnie nadal umrze. http://www.chuckhawks.com/rifle_ballistics_table.htm
@gpuguy Jeśli nie znasz nikogo, kto przeładowuje i jest skłonny poświęcić sporo czasu na pracę próbną / błędną, aby dowiedzieć się, jak nisko używany pistolet może pracować, nadal działając dobrze (nienormalnie niskie prędkości mogą powodować problemy z niezawodnością ; głównie dla projektów semi-auto); szukanie amunicji poddźwiękowej doprowadzi cię do dolnej krawędzi tego, co jest dostępne w handlu (głównie będzie to dotyczyć starszych pistoletów o małej mocy).
Nie możemy jednak zredukować go do 100 stóp na sekundę, to wolniej niż kulki malarskie - odpowiedź jest co najmniej dziesięciokrotnie nieprawidłowa. Wszystkie moje pistolety mają prędkość ponad 1000 stóp na sekundę, karabiny z zakresu 3000-3500. Po prostu dodaj zero do każdej liczby w odpowiedzi. Ponadto * dodaj informacje dotyczące bezpieczeństwa * - NIGDY nie stawiaj się przed linią ognia. Umieść tam swój sprzęt i ryzykuj, że zostanie postrzelony, ale nie stój nigdzie przed bronią palną.
@Jasmine Czy 10-krotny błąd dotyczący prędkości wylotowej nie wskazuje, że Russell nie ma odpowiednich kwalifikacji, aby podać te informacje? Myślę też, że to dorozumiane, że ludzie powinni podejmować odpowiednie środki ostrożności, cokolwiek robią. Na przykład porady dotyczące fotografowania krajobrazów nie są usiane słowami „Nie spadaj z klifów. Uważaj na niebezpieczne zwierzęta. Przynieś odpowiednie materiały, jeśli jesteś na pustyni. Sprawdź prognozę pogody”. i tak dalej.
@Jasmine - skieruję to raczej do ciebie niż do Davida, ponieważ jego komentarz może być mylący. Mam wrażenie, że właściwie nie przeczytał tego, co napisałem. | Powiedziałem: „Powiedzmy, że pocisk leciał z prędkością 100 stóp na sekundę… więc czas wynosi ~ = 40 μS”. A potem powiedziałem: „Przy 1000 fps to byłoby 4 μS. 1 μS byłoby jeszcze lepsze”. | (1 uS to wymagany czas przy 4000 fps, aby 1-calowy pocisk przesunął się o 5% swojej długości.) | W następującym komentarzu powiedziałem: „Większość prawdziwych broni osiąga MV w zakresie 1000-4000 fps.” I ja podał link do ...
… ta [Tabela podsumowująca balistykę karabinów] (http://www.chuckhawks.com/rifle_ballistics_table.htm), która podaje prędkości wylotowe dla szerokiej gamy karabinów, oraz link do [katalogu PerkinElmer Flash and Arc Lamps] (http://laser-caltech.web.cern.ch/laser-caltech/report/Flash%20lamp%20Eg&G.pdf), który pokazuje rzeczywistą wydajność i ograniczenia pamięci flash. | Jeśli @gpuguy poważnie myśli o robieniu takich zdjęć, prawdopodobnie będzie musiał włożyć sporo wysiłku w uzyskanie prędkości pocisków poniżej „normalnych” i zastanowić się nad kilkoma bardzo specjalnymi rozwiązaniami flashowania.
@DavidRicherby - zakładam, że nie tylko trollujesz i napisałeś, co zrobiłeś, ponieważ nie przeczytałeś i / lub nie rozumiesz wszystkiego, co napisałem. | Dziękuję za poprawienie mojego niewłaściwego imienia dla PE. Mimo że Twoja korekta również była błędna, zwróciłem uwagę, że poprawna nazwa to „PerkinElmer” - coś, czego przegapiłem.
Chociaż wspomniane tylko mimochodem, synchronizacja błysku jest co najmniej tak dużym problemem, jak czas trwania błysku. Synchronizacja lampy błyskowej z pistoletem w celu uchwycenia żądanej 1 mikrosekundy z co najmniej 10 000-100 000 możliwych nie jest sprawą drobną. Nawet * określenie *, która jest pożądaną mikrosekundą, jest trudne.
Michael C
2014-08-13 17:29:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aparat nie ma znaczenia. W fotografii z dużą szybkością, takiej jak to zdjęcie, chodzi przede wszystkim o szybkość lampy błyskowej i możliwość jej wystrzelenia dokładnie w odpowiednim momencie. Lampa błyskowa jest zwykle wyzwalana za pomocą elektronicznego spustu, który reaguje po specyficzne opóźnienie rzędu kilku milisekund na odgłos wystrzału. Migawka aparatu może pozostawać otwarta przez kilka sekund przed i po naświetleniu, ponieważ poza lampą błyskową w pomieszczeniu jest zupełnie ciemno.

Jaka powinna być prędkość lampy błyskowej / migawki na tym zdjęciu?
„Migawka aparatu może pozostawać otwarta przez kilka sekund przed i po naświetleniu” - lampa błyskowa zapewnia całe światło, więc nie ma to znaczenia.
9x19 ma prędkość 390 m / si około 1 cm długości, jeśli tolerujesz rozmycie ruchu o 5 mm, potrzebujesz prędkości błysku 0,005 / 390 ~ 1/80000 s.
@gpuguy (1) Jak powiedział Michael, czas otwarcia migawki jest w dużej mierze nieistotny. = wystarczająco wolno. Może nawet „żarówka”. (2) Zakładając, że zdjęcia nie zostały sfałszowane: prędkość pocisku powinna być tak mała, jak to możliwe, bez negatywnego wpływu na cel. Powiedzmy, że kula leciała z prędkością 100 stóp na sekundę. Pocisk ma ~~~ 1 cal długości i przesunął się maksymalnie o 5% swojej długości - może mniej. Tak więc 1 cal x 5% / 100 stóp / s = 1/24 000 sekundy lub około 40 uS. Przy 1000 fps byłoby to 4 uS. 1 uS byłby jeszcze lepszy. ....
@RussellMcMahon 1/24 000 sekundy… czy to jest prędkość flashowania? Czy możesz mi podać nazwę dowolnego aparatu z taką prędkością?
@Andrew jak definiujemy prędkość flashowania? Czy masz na myśli czas flash podany w tej [specyfikacji] (http://www.ebay.com/itm/YONGNUO-YN-568EX-II-Flash-Speedlite-TTL-Master-High-Speed-Sync-1 -8000s-For-Canon- / 221264077001? Pt = Digital_Camera_Flashes & hash = item33845de0c9)
Zobacz http://en.wikipedia.org/wiki/Harold_Eugene_Edgerton - to jego ujęcie, prawie wynalazł szybką fotografię stroboskopową. Jaki aparat? To nie ma znaczenia, posiadanie laboratorium na MIT i mózg do jego wykorzystania i budowania sprzętu. I z pewnością jest to kadr filmowy, a nie cyfrowy.
@gpuguy - nie te specyfikacje, nie - mówią ci, jak jasny i z czym się łączy, ale nie na jak długo. Czas trwania lub prędkość błysku jest często mierzona jako czas potrzebny na przejście od pełnej mocy do połowy mocy lub 10%. Nazywany również t / 0,5 it / 0,1 razy. http://photo.stackexchange.com/questions/1620/what-is-flash-duration byłby miejscem, w którym należy szukać, i być może odpowiedź wymaga więcej uwagi.
@gpuguy - Pytania są mile widziane - ale muszą opierać się na podstawach, jakie dają poprzednie odpowiedzi. Musisz zapoznać się z dostarczonym materiałem i zrozumieć, co ci powiedziano, zanim zadasz więcej pytań. Jeśli nie rozumiesz za wszelką cenę, zapytaj, co zostało napisane. 1/24 000 sekundy to czas, w którym pocisk przemieściłby się o 5% swojej długości przy założeniach, które przedstawiłem - w tym ** BARDZO WOLNA ** prędkość wylotowa. Przeczytaj fragment, który zamieściłem z katalogu PE (był tam, ponieważ był istotny), a następnie przejrzyj katalog. Żadna „normalna” lampa błyskowa aparatu tego nie zrobi ...
.... bezpośrednio. Potrzebujesz specjalnego sprzętu lub musisz w jakiś sposób oszukiwać. I te zdjęcia są na górnej krawędzi tego, co można osiągnąć zdradziecko. Zdobycie doświadczenia z np. Kroplami mleka byłoby dobrym początkiem.
@PhilipKendall Skomentowałeś „lampa błyskowa zapewnia całe światło, więc to nie ma znaczenia”. Czy nie to właśnie oznacza ostatnie zdanie odpowiedzi? „... poza lampą błyskową pokój jest całkowicie ciemny”. Ponadto, w środowisku cyfrowym, im dłużej czujnik jest zasilany (zwykle od momentu tuż przed otwarciem przesłony do momentu jej zamknięcia), tym więcej hałasu generowanego przez ciepło będzie trzeba uporać. Dlatego najlepiej byłoby, aby czas otwarcia migawki wynosił tylko kilka sekund.
MikeW
2015-10-20 02:30:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robiłem takie zdjęcia w laboratorium Doc Edgertona w latach 80-tych. Konfiguracja była prosta.

  • Podstawowa kamera filmowa, nic specjalnego

  • Karabin zamontowany na stałe na końcu długiej szyny

  • Przesuwne podparcie celu, które można regulować wzdłuż szyny

  • Mikrofon podłączony do lampy błyskowej (na lub w pobliżu kamery)

Z doświadczenia domyślalibyśmy się mniej więcej, gdzie umieścić mikrofon między karabinem a celem. Potrafi wykonać szybkie obliczenia, aby uzyskać oszacowanie.

  • Wyłącz światła. Cofnij się! Oddaj strzał próbny i obserwuj, gdzie jest pocisk. Bardzo krótki czas trwania stroboskopu sprawia, że ​​kula wyraźnie się wyróżnia.

  • Włącz światła. Przesuń cel / podporę w miejsce, w którym pojawił się pocisk. (prostsze niż przesuwanie mikrofonu lub regulowanie opóźnienia na wyzwalaczu elektronicznym - po prostu przesuń cel w miejsce, w którym ma się pojawić pocisk, w oparciu o bieżące położenie mikrofonu)

  • Powtórz zdjęcia testowe, aby precyzyjnie dostroić położenie pocisku, co było bardzo powtarzalne i spójne.

  • Ujęcie końcowe: Umieść obiekt na podstawie. Wyłączyć światła. Ustaw aparat na tryb żarówki. Ogień.

enter image description here

Paul Cezanne
2014-08-13 18:09:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zdjęcie zostało zrobione przez Harolda "Doca" Edgertona (patrz http://en.wikipedia.org/wiki/Harold_Eugene_Edgerton) w 1964 roku przy użyciu aparatu Rapatronic. Użył stroboskopu z prędkością około 1/1 000 000 sekundy. Zobacz http://iconicphotos.wordpress.com/2009/08/19/edgerton-rapatronic/

Pocisk leciał z prędkością 2800 stóp na sekundę.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...