Pytanie:
Dlaczego na moim zdjęciu są te zielone plamy?
rabbid
2011-08-28 09:08:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrobiłem wczoraj wieczorem zdjęcie moim 35 mm obiektywem Nikon i otrzymałem artefakt świetlny. Czy to coś normalnego? Odbicie? Czy to brud na mojej soczewce? Jak temu zapobiec? Myślę, że stało się to tylko wtedy, gdy jest podświetlenie.

AKTUALIZACJA: nowy zrzut ekranu.

enter image description here

Lub jeśli interesowałeś się duchami / UFO / innymi bezsensownymi bzdurami, byłby to dowód na to, że istnieje;)
Zwykle jest to spowodowane przez kosmitów.
hmmm Myślę, że tytuł poprzedniego wątku był bardziej opisowy: s
Cztery odpowiedzi:
Jagot
2011-08-28 15:50:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Inną możliwością jest to, że jeśli używałeś filtra, takiego jak filtr UV, do zrobienia tego zdjęcia, może to czasami powodować takie efekty, gdy w grę wchodzą źródła światła.

tak, to jest dokładnie to: filtr odbija światło od głównego elementu. widać, że jest identyczny z żyrandolem w tle. Następnym razem zdejmij filtr
Jeśli obawiasz się o ochronę obiektywu, użyj osłony obiektywu. Nigdy nie używaj filtra UV, chyba że istnieje niebezpieczeństwo latania (piasek, słona woda itp.) Lub chcesz uzyskać nadprzyrodzone rezultaty;)
ahockley
2011-08-28 09:47:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dla mnie wygląda na flarę obiektywu. Szanse są takie, że przed aparatem znajduje się wzór świateł o podobnym kształcie (prawdopodobnie za / nad obiektem, ponieważ zauważyłeś podświetlenie), a to, co widzisz, jest wynikiem odbijania się tych świateł wewnątrz obiektywu. aktualizacja : Teraz, gdy opublikowałeś zaktualizowane zdjęcie, możesz zobaczyć żyrandol, który odbija się albo przez sam obiektyw, albo przez filtr na obiektywie.

więcej informacji znajdziesz w obszernych odpowiedziach na temat Co powoduje flarę obiektywu?

w rzeczywistości za przedmiotami znajduje się żyrandol, który moim zdaniem pasuje do blasku. Bałem się, że coś się zepsuło, ale cieszę się, że tak nie myślisz. Pytanie brzmi, że wcześniej strzelałem do tylnych świateł, ale nigdy nie miałem tak wyrazistych spojrzeń jak ten iw tym kształcie. Zwykle spojrzenia mogą być nawet przyjemne i dodają wartości estetycznej, ale ten jest po prostu cholernie irytujący. Jakaś szybka odpowiedź na to pytanie? Przeczytam twój link, dzięki.
Czy masz filtr z przodu obiektywu? To może łatwo zwiększyć blask. Usunięcie może go nie pozbyć, ale może sprawić, że będzie mniej wyraźny
Mam na soczewce filtr UV. Tylko tani, który kupiłem, aby fizycznie chronić obiektyw. Myślałem, że filtr ma zmniejszać odblaski ...? Czy to nie ironia losu?
Filtr zmniejszy promieniowanie UV. Jeśli masz powłokę wielowarstwową, zmniejszy ona odblask w porównaniu do tego, którego nie ma, ale odrobina taniego szkła umieszczona przed precyzyjnym szkłem szlifowanym zawsze oznacza, że ​​istnieje szansa, że ​​światło odbije się w niewłaściwych miejscach
Tanie filtry UV wyrządzają więcej szkody niż pożytku: http://www.lenstip.com/113.24-article-UV_filters_test_Tiffen_72mm_UV.html
Dzięki! Mój nie ma nawet marki: p Prawdopodobnie nie będzie ich już używać od teraz!
Adam Jaskiewicz
2011-08-28 19:32:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na pewno jest to flara obiektywu z żyrandola w prawym górnym rogu.

Jeśli używasz filtra, zdejmij go, aby wykonać takie ujęcia pod światło, lub spróbuj zachować rzeczywiste światło źródło poza ramką (i użyj osłony przeciwsłonecznej, aby chronić obiektyw przed światłem).

Możesz także wypróbować lepszy filtr. Te tanie odbijają dużo światła i mogą znacznie pogorszyć efekt flary. Dobry filtr będzie miał powłoki antyrefleksyjne, które pomogą zredukować tego typu problemy (jednak należy go zdjąć podczas fotografowania w jasne światło; sprawi, że będzie mniej oczywisty, ale nie całkowicie wyeliminuje). >

Francesco
2011-08-28 12:33:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się z @ahockley, wydaje się, że jest to spowodowane flarą obiektywu, a na pewno nie brudem. Aby tego uniknąć / zmniejszyć, można zastosować osłonę przeciwsłoneczną, która zmniejsza szanse na niechciany promień światła wpadający do obiektywu.

To powinna być osłona obiektywu wykonana przez firmę Nikon dla Twojego obiektywu.

dzięki za odpowiedź :) faktycznie mam założoną osłonę, ale myślę, że była mniej więcej bezużyteczna ze względu na położenie podświetlenia. Zobacz zaktualizowany zrzut ekranu. Wielkie dzięki!
Nie ma za co. Osłona obiektywu nie może wyeliminować wszystkich przypadków flary, które w każdym przypadku zależą od położenia źródeł światła, geometrii obiektywu i zadrapań / brudu (nie przegap [tego słynnego testu] (http: // www.lensrentals.com/blog/2008/10/front-element-scratches), co jest pouczające i zabawne)
Na ujęciu jest żyrandol; osłona pomoże z sąsiednimi źródłami światła, ale nie pomoże w odblasku pochodzącym od źródeł światła widocznych na zdjęciu.
@Imre tak, większa uprawa pokazuje źródło flary i nie jest to coś, co okap może wyeliminować, ponieważ jest bezpośrednio obramowany. Kiedy odpowiedziałem, zdjęcie było nadal w małej wersji, tylko z "rozkloszowaną" dziewczyną.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...