Pytanie:
Co zrobić, gdy ustawiłeś zbyt wysoką czułość ISO dla swojego filmu?
CecilieFJ
2020-04-27 00:11:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie zdałem sobie sprawę, że nakręciłem film Portra 160, podczas gdy mój aparat był ustawiony na ISO 400.

Czy jest coś, o co powinienem poprosić w laboratorium, aby to nadrobić?

Mam nadzieję, że niektórzy z was będą mogli mi pomóc - dzięki!

Jeden odpowiedź:
Saaru Lindestøkke
2020-04-27 00:26:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twój aparat „myślał”, że ma kliszę z czułością ISO 400, podczas gdy w rzeczywistości było to tylko 160. Więc dostosował swój miernik ekspozycji do filmu ISO 400, niedoświetlając film o nieco ponad 1 stopień.

Aby zrekompensować to niedoświetlenie, musisz poprosić laboratorium o „nadmierne wywołanie” filmu o 1 1/3 do 1 1/2 stopnia. To się nazywa przetwarzanie push.

Nie mam doświadczenia z tym procesem, właśnie zebrałem informacje z istniejących odpowiedzi.

Aby być precyzyjnym, ISO 400 jest o 1,3 stopnia szybsze niż ISO 160, więc OP powinien zażądać przyspieszenia rozwoju o około 1 1/3 stopnia.
I OP - bądź precyzyjny.Kolorowy negatyw (taki jak Portra) NIE wygląda dobrze niedoświetlony.Został zaprojektowany z myślą o prześwietleniu.Przetwarzanie w trybie push zapewni Ci użyteczne negatywy (i prawdopodobnie dobre do rozruchu!) - regularne przetwarzanie niedoświetlonego filmu zapewni szare, matowe, śmieciowe negatywy do pracy.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...