Pytanie:
Przejściówka z Pentax na Canon
chills42
2010-12-14 02:05:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój tata ma stary model Sears KS-2 + 50mm f / 1.7, który po kilku badaniach wydaje się używać mocowania Pentax K.

Rozejrzałem się trochę i znalazłem Adapter Pentax do Canon, który twierdzi, że obsługuje potwierdzenie af i kosztuje ~ 30 USD.

Czy ktoś próbował użyć takiego pierścienia przejściowego, a jeśli tak, to czy poleciłbyś Robię to?

Jestem całkowicie zadowolony z instrukcji obsługi, ale ciekawi mnie jakość starszych obiektywów. Zakładam, że jeśli użyję starszych stałek, jakość optyczna będzie dobra i wygląda na to, że jakość wykonania starszych obiektywów jest znacznie lepsza niż w przypadku nowych obiektywów o podobnej cenie.

50mm f / 1.7 to dobry obiektyw, jeśli chcesz poznać opinie użytkowników na jego temat, fora pentax mają bazę danych obiektywów tutaj: http://www.pentaxforums.com/lensreviews/
Dwa odpowiedzi:
Ron Warholic
2010-12-14 02:23:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam starszego Pentaxa 50mm f / 1.7 na moim 60D i uzyskuję spektakularne rezultaty. Mam dokładny adapter pokazany w Twoim poście i działa świetnie, prawie bez luzu między obiektywem a korpusem.

Jedyny problem ze starym szkłem polega na tym, że zwykle słabo radzi sobie z flarą, więc uważaj na światło źródła i użyj okapu.

Świetnie to słyszeć! Masz jakieś zalecenia dotyczące okapu?
Zależy od twoich preferencji, używam całkiem zwykłego gumowego kaptura dla moich 50 mm i działa dobrze przy naprawdę pozaosiowym pochyleniu, ale nie jest najlepszy (i niewiele pomaga w ochronie przedniego elementu).
Max Sang
2010-12-14 23:44:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Należy pamiętać, że przysłonę trzeba będzie zazwyczaj ustawić ręcznie. Więc najpierw skupiasz się, potem zatrzymujesz, potem mierzysz (jeśli to konieczne) i strzelasz. Etap pośredni może być nieco kłopotliwy, w zależności od tematu i poziomu światła. Ale poza tym powinno działać dobrze - mam kilka obiektywów Pentax i Zeiss, których używam w moich aparatach EOS z przyzwoitymi wynikami.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...