Pytanie:
Jak mogę robić portrety w stylu Shannon Lee Miller?
jonthoughtit
2012-11-01 04:46:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mogę się doczekać, żeby wiedzieć, jak robić takie zdjęcia http://www.shannonleemiller.com/. Nie mówię o kompozycji. Mówię o ekspozycji, kolorze, stylu.

Wiem, że ma 5D Mark II i zwykle używa 35 lub 85 mm. Zauważyłem, że często korzysta z pomiaru punktowego.

Więc jakie są twoje sugestie, aby uzyskać takie zdjęcia?

Mam Canon 7D i obiektyw 24-105mm L USM.

EDYCJA: To byłby konkretny przykład http://shannonleemillerphotography.22slides.com/content/1504_image_143854.jpg

Prawdopodobnie pomogłoby, gdybyś podał jeden konkretny przykład. Na stronie portfolio wydaje się, że ma pewne ogólne trendy, ale zdjęcia wciąż są bardzo zróżnicowane.
przykład dodany powyżej
Tendencja do: przesycenia. / Balans kolorów krawędzi w kierunku lekko żółtego / Użyj dużych przysłon / Rozważ użycie przetwarzania końcowego, aby rozmyć tło / scentrować postacie w kadrze w poziomie bardziej niż zwykle / [** Rób zdjęcia głównie kobiet **] (http://www.shannonleemiller.com / portfolio) / ... || Z podanym obiektywem używaj go na końcu zakresu 105 mm.
Trzy odpowiedzi:
Matt Grum
2012-11-01 15:12:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oświetlenie

Na szczęście nie musisz przeciągać pełnego zestawu Profotos i akumulatorów samochodowych, aby uzyskać taki wygląd. Naturalne światło to wszystko, czego potrzebujesz. Fotografuj późno w ciągu dnia, gdy słońce jest nisko na niebie. Daje to bardziej miękkie światło z naturalnym wypełnieniem, cieplejszymi kolorami i ułatwia zdmuchnięcie (prześwietlenie) tła i / lub zapewnienie wielu rozjaśnionych punktów, aby uzyskać wspaniały efekt bokeh.

Fotografuj w słońcu lub bardzo blisko słońca, zwracając uwagę na sposób przechodzenia światła przez włosy fotografowanej osoby.

Technika

Podejdź blisko - nie przycinaj. Zdjęcia w sekcji „portfolio” nie zostały przycięte w poście. Skąd to wiem? Głębia ostrości. Użycie obiektywu szerokokątnego w tym zdjęciu jest oczywiste po skróceniu perspektywicznym (lub jego braku). W miarę zwiększania się odległość hiperfokalna (odległość, przy której głębia ostrości osiąga maksimum) zbliża się. Oznacza to, że musisz skupić się jeszcze bliżej, aby uniknąć skupienia się na wszystkim, co z kolei oznacza, że ​​obiekt musi być bliżej (aby był ostry).

Przycinanie w post v.s. użycie dłuższego obiektywu przy tej samej przysłonie zawsze zwiększa głębię ostrości. Shallow DOF to duża część wyglądu.

Sprzęt

Oto zła wiadomość. Obawiam się, że f / 4 na 7D po prostu nie da rady, jeśli chodzi o DOF. Opublikowane przez Ciebie zdjęcie zostało zrobione przy świetle 35 mm f / 1.8 aparatem pełnoklatkowym. Aby dopasować pole widzenia i kadrowanie do korpusu APS-C, potrzebujesz obiektywu 22 mm f / 1.1, który jest prawie cztery stopnie szerszy niż jest w stanie uzyskać 24-105.

Najbliższy, jaki możesz uzyskać to Sigma 20 f / 1.8, która jest nieco wolniejsza i niezbyt świetna optycznie (w porównaniu do 35 f / 1.4L na pełnej klatce). Właściwie poleciłbym Sigmę 30 f / 1.4, ponieważ jest przeznaczona do APS-C i jest ostra. Lub możesz wybrać używany obiektyw 5D markI i 35 f / 2. Możesz też zachować swój dotychczasowy sprzęt i opracować własny styl, który nie opiera się na małej głębi ostrości.

Przetwarzanie

Nic ważnego nie można zrobić w aparacie ani podczas konwersji RAW. Zasadniczo potrzebujesz bardzo ciepłego balansu kolorów, lekkiej desaturacji i nie koryguj braku kontrastu, jaki uzyskujesz strzelając w słońce.

Portfolios

Końcowa porada dotycząca przeglądania portfolio online. Każdy, kto zrobi dużo zdjęć, wykona jedno niesamowite zdjęcie rocznie, niezależnie od poziomu umiejętności. Zastosuj to do 20-letniej kariery, a otrzymasz portfolio 20 znakomitych zdjęć. To, czego nie zobaczysz, to przez cały czas oświetlenie było bzdurne, a zdjęcia wychodziły bardzo przeciętne. Nie trać więc serca, że ​​nie możesz od razu uzyskać pożądanych wyników!

Matt, myślę, że właśnie wyjaśniłeś moje dwa znakomite zdjęcia. I pomyślałem, że mój talent wreszcie rozkwitł :-)
Dobra uwaga na temat portfeli. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że portfolio składające się z 20 zdjęć jest właśnie tym i pochodzi z lat fotografowania i wielu, wielu miernych prób. Zawsze staram się znaleźć kompletną sesję zdjęciową, jeśli to możliwe, aby naprawdę uzyskać dobry pomysł, ale nie zawsze jest to możliwe, chyba że jesteś płacącym klientem. Poza tym - twój punkt widzenia dotyczący potrzeby 22 f / 1.1 jest dokładnie powodem, dla którego sprzedaję mój APS-C na rzecz FF, nie mogę robić zdjęć z tak wąskim kątem / kątem widzenia, jak chcę!
Re. portfolia: Pracuję według zasady 85-13-2: 85% tego, co robię, to bzdury, 13% jest użyteczne, a 2% jest bardzo dobre lub doskonałe. Twoje liczby mogą się różnić, ale 85 jest zwykle dość blisko.
Świetna odpowiedź. Dodam, że reflektor przydaje się do oświetlania przodu fotografowanej osoby podczas fotografowania w słońce.
dpollitt
2012-11-01 05:34:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie widzę niczego konkretnego, co naprawdę wyskakuje jako „jej styl”. Zwykle używa bardzo szerokich otworów przysłony, a obrazy mają świetny efekt bokeh.

Wiele zdjęć zostało zrobionych przy naturalnym oświetleniu, uwydatniającym włosy obiektu od tyłu. Twarze są bardzo delikatnie oświetlone, prawdopodobnie przy oświetleniu poza aparatem, takim jak sesja przez parasol lub softbox.

Patrząc na swój sprzęt, prawdopodobnie potrzebowałbyś co najmniej 50 mm f / 1,4 lub 85 mm f / 1,8, aby wykonać zdjęcia podobne do tego.

Po przeczytaniu swojej strony na Facebooku wspomina, że ​​nie używa innych źródeł światła niż naturalne oświetlenie. Więc mówisz, że to głównie zależy od sprzętu, a nie czegoś innego, takiego jak ustawienia (które przeczytałem jej dane z kamery dla tego obrazu, więc wiem, czego użyła)?
Mogłaby użyć reflektora jako światła wypełniającego. Znam wielu fotografów, którzy mówią, że są „fotografami przy naturalnym oświetleniu”, a przeważnie jest to albo 1. mowa marketingowa, albo 2. wskazówka, że ​​nie wiedzą, jak używać lampy błyskowej spoza aparatu :) Nie wiem Myślę, że używa magicznych ustawień, po prostu szerokiej przysłony, właściwej ekspozycji, dobrych obiektywów wysokiej jakości i właściwej postprodukcji.
Cóż, myślę, że to brzmi sprawiedliwie. Dzięki za wkład.
Nie byłbym tak szybki, aby przyjąć moją odpowiedź, założę się, że dostaniesz kilka innych opinii, które są nawet bardziej szczegółowe niż ja. Miło mi jednak pomóc, dobre pytanie.
Tak naprawdę nie ma nic innego. Podświetlenie, użyj reflektora do wypełnienia, jeśli naturalne odbicia lub zachmurzenie nie są w stanie wykonać pracy, eksponuj na wysoki ton na obiekcie, pozwól, aby nieistotne światła tła zostały zdmuchnięte (* odsuń się od histogramu !! *) i tam w aparacie. Reszta jest wysyłana (nawet jeśli „post” oznacza konwersję wykonaną głównie w aparacie - niektóre aparaty umożliwiają importowanie niestandardowych ustawień kontrastu i nasycenia, inne mogą mieć wbudowane odpowiednie ustawienia).
Zrobiłem wiele zdjęć w takich warunkach i nie potrzebujesz żadnego reflektora, ziemia / drzewa dookoła zapewniają dużo światła wypełniającego, zwłaszcza jeśli robisz zdjęcia późnym wieczorem.
@MattGrum - Wierzę, że jesteście bardziej doświadczeni na świecie niż ja, ale ciężko mi zrozumieć, że ten obraz nie używa reflektorów, OCF itp. - czy to naprawdę może być? http://goo.gl/0K9jL Może warto zauważyć, że pytanie nie miało określonego obrazu, kiedy odpowiadałem. Myślę, że niektóre obrazy na stronie można by łatwo stworzyć bez dodatkowego sprzętu, ale nie sądzę, aby wszystkie były.
Oczywiście obraz wykorzystuje odblaski, ziemię, białą sukienkę modelki, [ze względu na bliskość] samej fotografki. Ale nie widzę niczego na obrazie (ani innych po szybkim spojrzeniu), co jest zdecydowanie wynikiem błysku lub specjalnie wykonanych reflektorów. Tak, jest dużo światła w obszarach, które powinny być zacienione ze względu na słońce, ale to właśnie dostajesz, gdy prześwietlasz w ten sposób, wszystko podnosi. Nie jest wykluczone, że zastosowano reflektory fotograficzne, ale biorąc pod uwagę, jak niewygodne mogą być podczas fotografowania solo, nakładam brzytwę Ockhama i mówię, że to naturalne wypełnienie.
Ashley Dellinger
2015-05-12 23:51:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Też jestem zakochany w tym stylu. Niskie apertury między f / 1,4-2,8 i słońce w późniejszych godzinach, w przeciwnym razie fotografowanie w cieniu lub w pochmurne dni. Jestem prawie pewien, że edycja odbywa się za pomocą VSCO, ale powiedziałem, że wypróbowałem te metody i nie otrzymuję takich wyników. Jedną rzeczą na pewno jest obniżenie ekspozycji &, a następnie użycie kontrastu & bogatych pomarańczy & cieplejszych tonów. Myślę, że lepszym pytaniem jest, jak robić świetne montaże filmowe.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...