Pytanie:
Czy moja kolekcja starszych obiektywów Pentax powinna być decydującym czynnikiem przy zakupie pierwszej lustrzanki cyfrowej?
KnutPunt
2015-03-05 06:56:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pierwszy post tutaj, więc spróbuję dodać trochę tła. Jestem nowicjuszem w robieniu „porządnych” zdjęć i chcę rozpocząć hobby w fotografii krajobrazowej po obejrzeniu kilku świetnych zdjęć online. Muszę wybrać lustrzankę cyfrową do użycia i mam kilka opcji. Dzieje się tak, ponieważ mam kilka obiektywów Pentax i przedłużacz [na zdjęciu: http://pho.to/8xety].

Nie jestem pewien, czy:

  1. Kup lustrzankę Pentax i używaj z nią obiektywów (ale słyszałem, że lustrzanki Pentax nie są zbyt dobre w porównaniu do Nikona czy Canona - wydają się mieć gorszą specyfikację i funkcje) np. Pentax K110D / Km lub top-of-my-budget: K2000 / KX / K10D / K200D

  2. Kup lustrzankę cyfrową Canon i używaj w niej obiektywów z adapterem (mam powiedziano mi, że Canon jest lepszy do tego niż Nikon, ale musiałbym ręcznie ustawiać ostrość, czy byłoby to zbyt trudne dla początkującego?) np. Canon D1100 lub D450.

  3. Nie używaj obiektywów i po prostu kup zupełnie nowy aparat i obiektyw (ale musiałbyś kupić aparat o niższej specyfikacji, aby dopasować cenę obiektywu do mój budżet) np Canon D1000 / D400 lub Nikon D3100 / D5000 (wszystkie byłyby wyposażone w obiektyw 18-55 mm)

Nie jestem pewien, skąd słyszałeś, że aparaty Pentax nie są zbyt dobre, ale mogę zasugerować, abyś zignorował ich rady w przyszłości, ponieważ jest to prawie biegunowe przeciwieństwo w tym samym przedziale cenowym. Lista posiadanych kamer jest dość stara, a obecne aparaty Pentax należą do najlepszych.
Pięć odpowiedzi:
Please Read My Profile
2015-03-05 07:27:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak więc jest kilka podstaw, które należy najpierw usunąć.

  1. Lustrzanki cyfrowe Pentax są w porządku w porównaniu z Canon i Nikon; są solidnie zbudowane, mają przyzwoitą, ale mniejszą rzeszę fanów, aw rzeczywistości często mają lepsze funkcje na tym samym poziomie cenowym (ponieważ muszą, aby konkurować). To nie znaczy ślepo, że „Pentax jest najlepszy!”; w rzeczywistości wszystkie są świetne i nie martwiłbym się zbytnio opowieściami o nieszczęściu. Canon i Nikon dominują na rynku, a dla niektórych ludzi jest to czynnik (profesjonalista lub wada, w zależności od osobowości!)

  2. Ty Będę musiał ręcznie ustawić ostrość tych starych obiektywów na dowolnym aparacie, ponieważ są one wcześniejsze niż autofokus.

  3. Niestety żaden z tych obiektywów nie jest zbyt ekscytujący. Pentax przez lata stworzył wiele świetnych obiektywów 50 mm, ale 50 mm f / 2 nie jest jednym z nich. Obiektyw 35 mm f / 3,5 jest ogólnie dobrze oceniany ze względu na to, czym jest (jest bardzo ostry) - i faktycznie może być dobry do rozpoczęcia pracy w krajobrazie - ale jest również dość wolny (przy maksymalnym otworze f / 3,5). Nie sądzę, aby którykolwiek z tych kupek był wart więcej niż 50 $.

Tak więc nr 3 jest tutaj kluczem. Jeśli zdobędziesz aparat Pentax, będziesz mógł z nich korzystać, a to może być zabawne, przydatne i interesujące, ale będziesz chciał także lepszych obiektywów. Nie opieraj na tym swojej decyzji. Zamiast tego przyjrzyj się:

... i innych, i nie wahaj się zadawać nowych pytań, aby wyjaśnić swoje zrozumienie.

Jednak wracając do podstaw, aby zakończyć:

  • To dość drogie hobby. Im bardziej się w to zaangażujesz, tym przekonasz się, że będziesz chciał wydać znacznie więcej na obiektywy niż na korpus aparatu. Chociaż różne marki doskonałe i na jednym poziomie nie ma większego znaczenia, na którą się zdecydujesz, może być zobowiązaniem. Zamiast martwić się o początkowe oszczędności, spójrz na szerszą perspektywę. Z drugiej strony, jeszcze większym obrazem nie jest to, że mniej ważne jest, aby martwić się o wszystko to , niż dostać coś, co pomoże ci zrobić zdjęcia. Kiedy już poświęcisz trochę czasu na robienie , poczujesz, co Cię powstrzymuje. Na razie wszystko, co przyzwoite, wystarczy, a prawie wszystko, co wybierzesz, da ci dużo miejsca na rozwój.
Dziękuję za odpowiedź i całą pomoc w dokonaniu wyboru, dałem dużo informacji i rzeczy do przeczytania, myślę, że ostatecznie wybiorę Pentaxa, prawdopodobnie nie przydadzą się zbytnio stare soczewki, biorąc pod uwagę to, co mam ' Przeczytałem teraz, ale przynajmniej mam taką opcję
Steve Kersley
2015-03-05 07:45:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zacząłem w podobny sposób, wybierając lustrzankę cyfrową Pentax, ponieważ miałem już obiektywy Pentax. Wciąż pracuję z Pentaxem (teraz na moim trzecim: ist-D; K-10D, a teraz K-5), szczerze mówiąc prawie nigdy nie używałem moich oryginalnych obiektywów. Absolutnie bez urazy, ale Twoje istniejące soczewki nie wyglądają specjalnie tak jak moje - wyglądają idealnie na dobre soczewki, ale nie wygląda na to, że mają autofokus, a po prostu wyglądają jak zwykłe soczewki (tj. bez dużego zoomu lub bardzo szerokich obiektywów) - prawie dokładnie takie same jak moje.

Okazało się, że zestawy obiektywów, które kupiłem z aparatem, były równie dobre jak moje poprzednie obiektywy, ale dał mi też opcję autofokusu (lub trzymania się ręcznego).

Więc nie pozwoliłbym obiektywowi dyktować aparatu tak długo, jak długo budżet może się rozciągać. Zwykle są oferty pakietowe dotyczące obiektywu i korpusu, które są tańsze niż późniejszy zakup obiektywu. To powiedziawszy, normalnie możesz kupić obiektyw kitowy dość tanio w serwisie eBay, jeśli zdecydujesz się go później.

Jeśli chcesz nadal używać istniejących obiektywów, jedną z zalet Pentaxa (ze wszystkimi obecne i najnowsze modele lustrzanek cyfrowych) polega na tym, że stabilizacja obrazu jest wykonywana w korpusie aparatu, dzięki czemu może współpracować z każdym obiektywem - w tym z oryginalnymi obiektywami, co pomaga w utrzymaniu stabilności przy słabszym oświetleniu lub dłuższych czasach ekspozycji. Canon i Nikon wymagają zakupu obiektywów stabilizujących obraz, aby mieć tę funkcję, która kosztuje więcej niż niestabilizowane obiektywy, chociaż wyniki ze stabilizacji obiektywu są nieco lepsze.

W przypadku opcji 2, osobiście Nie rozważałbym używania istniejącego obiektywu z adapterem innej marki, chyba że w obiektywie było coś specjalnego. Po prostu dodaje kolejną złożoność i generalnie adaptery nie przepuszczają [wszystkich] połączeń, więc może się okazać, że trzeba będzie ręcznie ustawić aperturę i tak dalej.

Wiedząc, co wiem teraz, nie pozwoliłbym, aby moje stare obiektywy do aparatów filmowych wiązały mnie z wyborem Pentaxa, ale z pewnością nie żałuję tego. Od tamtej pory trzymam się Pentaxa, mimo że kupiłem nowe obiektywy z nowymi korpusami, chociaż przejście na Canona lub Nikona kosztowałoby mniej więcej tyle samo.

Wszyscy główni producenci mają mocne strony i słabości, w tej chwili powiedziałbym, że Canon generalnie ma przewagę, ale kosztuje więcej - a różne modele są różne. Ale Nikon i Pentax są dość blisko i wszyscy skaczą sobie nawzajem. Wszystko, co naprawdę mogę polecić, to znalezienie szczegółowych niezależnych witryn z recenzjami, które zawierają recenzje i zdjęcia porównawcze z aparatów, które rozważasz, i zwróć szczególną uwagę na zalety i wady każdego z nich.

Obiektywy OP są tak stare, że nie ma żadnych połączeń, przez które można by przejść.
Nie masz nawet mechanicznego połączenia przysłony?
dpollitt
2015-03-05 07:26:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Daleko mi do eksperta w zakresie starszych obiektywów Pentax, ale zestaw, który masz, nie wydaje się być czymś, co chciałbym zachęcić do przyszłych zakupów. Innymi słowy, jeśli nie masz silnych osobistych powiązań ze sprzętem lub pracujesz z bardzo ograniczonym budżetem na przyszłość, radziłbym nie dodawać tych soczewek do równania.

Jeśli chodzi o stwierdzenie "Lustrzanki cyfrowe Pentax nie są zbyt dobre", to uważam, że jest wręcz przeciwnie. Pentax nie jest liderem na rynku i zazwyczaj oferuje zaawansowane funkcje w przystępnych cenowo modelach. Często polecam lustrzanki cyfrowe Pentax z różnych powodów.

Ogólnie Pentax to dobra opcja, ale z pewnością można rozważyć inne konkurencyjne marki.

Mark
2015-03-05 11:05:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszystkie obiektywy wydają się używać oryginalnego mocowania Pentax K. W nowoczesnych aparatach Pentax brakuje mechanicznego łącznika stop-down, do którego zostały zaprojektowane obiektywy z mocowaniem K, co oznacza, że ​​aparat nie może wykryć ustawienia przysłony obiektywu, co ogranicza zdolność aparatu do wykonywania automatycznej ekspozycji. Uważam, że wszystkie aparaty obecnej generacji mają przycisk „zatrzymaj obiektyw w dół i miernik, aby ustawić czas naświetlania”, aby sobie z tym poradzić, co oznacza, że ​​to nic wielkiego, tylko jedna rzecz, którą musisz zrobić przed każdym zdjęciem.

Z drugiej strony Pentax ma stabilizację obrazu w korpusie, co oznacza, że ​​nawet stare obiektywy zostaną ustabilizowane, czego nie dostaniesz od Canona ani Nikona.

John Dallman
2016-08-04 03:51:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgodność obiektywów zainteresowała mnie pomysłem lustrzanki cyfrowej Pentax: kiedy * ist-D pojawił się w 2003 roku, nadal używałem Spotmatic F i obiektywów z mocowaniem śrubowym z początku lat siedemdziesiątych, ponieważ robili to, czego potrzebowałem w porządku.

Jednak obsługa Pentaxa była tym, co mi go sprzedawało: po prostu wydawało się to naturalne. Odkryłem, że nie używałem starych obiektywów, ponieważ ich obsługa po prostu nie łączyła się naturalnie z obsługą ciała.

Więc nie martwiłbym się o twoje stare soczewki. Wypróbuj różne korpusy lustrzanek cyfrowych w sklepie i zobacz, który z nich Ci odpowiada.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...