Pytanie:
Czy ręczne ustawianie ostrości będzie dostępne podczas odwrotnego montażu obiektywu?
Bill Connor
2012-08-09 18:23:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy po odwrotnym zamontowaniu obiektywu stałoogniskowego Canon 50 mm F1,4 w aparacie Canon Rebel T3i / 600d nadal mogę używać ręcznego ustawiania ostrości w trybie makro?

Dwa odpowiedzi:
dpollitt
2012-08-09 19:07:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mamy świetny post na naszym blogu wymiany stosów fotografii, który bardzo dokładnie wyjaśnia ten proces: Rób takie zdjęcia makro za mniej niż koszt pizzy

Odpowiadając na pytanie, tak, nadal możesz ustawiać ostrość ręcznie , to jedyna opcja, ponieważ autofokus nie będzie działał po zamontowaniu odwrotnym. Ręczne ustawianie ostrości to trochę dziwne uczucie, ponieważ montaż jest tak mały i tak naprawdę nie daje solidnego wrażenia "montażu", jak normalny montaż.

Nie masz bezpośredniej kontroli nad przysłoną, ale robisz na korpusie firmy Canon za pomocą przycisku podglądu głębi ostrości (przy użyciu haczyka na obiektywie Nikon). Powyższy post na blogu zawiera szczegółowe informacje o tym, jak to osiągnąć, ale jest to rzeczywiście bardzo fajny „hack”.

Uwaga: niektóre obiektywy (np. Canon 85mm f / 1.2) wymagają zasilania aparatu nawet do ręcznego ustawiania ostrości, ponieważ mechanizm ustawiania ostrości jest poruszany elektronicznie, nawet gdy używany jest pierścień ostrości (tzw. Elektroniczne ręczne ustawianie ostrości). Wiem, że pytanie dotyczyło szczególnie obiektywu 50 mm f / 1.4, ale uznałem, że warto o nim wspomnieć, aby uzyskać pełniejszą odpowiedź.
Cokolwiek robisz, nie próbuj odwrócić montażu grejpfruta w rozmiarze Canon 85mm f / 1.2! Współczuję biednemu facetowi, który tego próbuje!
Co, masz na myśli, że nigdy tego nie próbowałeś? Nie przeżyłeś! (Ujawnienie: nie próbowałem tego ...)
Mike Sowsun
2019-08-25 00:21:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

NIE. Ręczne ustawianie ostrości NIE będzie dostępne w przypadku obiektywu Canon EF 50 mm f / 1,4, który jest zamontowany odwrotnie do korpusu aparatu.

Montaż odwrotny polega na zamocowaniu gwintów filtrów i wszystkich szklanych elementów obiektywu bezpośrednio do korpusu aparatu. Po obróceniu pierścienia ostrości korpus obiektywu będzie się poruszał w przód iw tył, ale nie będzie przesuwał szklanych elementów.

Jedynym sposobem uzyskania ostrości jest przesuwanie aparatu do przodu i do tyłu.

Przesuwanie aparatu do przodu i do tyłu * oznacza * ręczne ustawianie ostrości.
„Czy nadal mogę używać ręcznego ustawiania ostrości” oznacza, że ​​to pytanie dotyczy obracania pierścienia ostrości, aby ręcznie ustawić ostrość obiektywu. Gdyby nie było, nie byłoby powodu do zadawania tego pytania.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...