Pytanie:
Jakich funkcji powinienem (jako początkujący) szukać w aparatach fotograficznych, zwł. miasta, krajobrazy i nocne ujęcia?
lemontree
2016-07-24 23:00:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mam dużego doświadczenia w fotografii i nie nazwałbym siebie też pasjonatem fotografowania hobby, ale mój tani aparat telefoniczny rozczarowuje mnie, gdy chcę robić ładne zdjęcia (ładne = wystarczająco dobre na tło pulpitu lub zdjęcie na ścianie, z którego naprawdę mogę być dumny), zwłaszcza podczas wycieczek po mieście, spektakularnych zachodów słońca lub ciekawych zabaw światła w ciemności, a czasami makrofotografii roślin lub podobnych rzeczy w słońcu.

Dlatego szukam aparatu, który dobrze nadaje się do fotografowania dużych krajobrazów w mieście lub na łonie natury, także nocą i zapewnia wystarczające możliwości dla indywidualnych ustawień zwłaszcza w odniesieniu do odcieni światła i kolorów.

To powinno być coś, z czego będę zadowolony na dłuższą metę (miałem kiedyś aparat kompaktowy za około 140 $, z którego nie byłem szczególnie zadowolony, ponieważ miał trudności z uchwyceniem złych warunków oświetleniowych, chociaż lubię wypróbowywać różne ustawienia) i jestem skłonny wydać do 600 $ na coś, co jest naprawdę dobre, ale raczej myślę o czymś około 200-400 $ silny> ponieważ prawdopodobnie nie mam wystarczającego doświadczenia, aby korzystać ze wszystkich zaawansowanych funkcji bardzo profesjonalnego aparatu.

Nie proszę przede wszystkim o opinie na temat jednego czy drugiego modelu (chociaż oczywiście możesz zgłaszać sugestie, jeśli znasz taki, który byłby dla mnie odpowiedni), bo nie jestem nawet do końca pewien jaki aparat byłby dla mnie najlepszy - myślałem o kompaktowym aparacie systemowym (czy w moim przedziale cenowym są jakieś dobre?), ale nie jestem pewien, czego dokładnie szukać.

Szczególnie chciałbym wiedzieć, jaki rodzaj aparatu byłby dla mnie najbardziej odpowiedni i jakie funkcje są ważne dla moich potrzeb , np. zdjęcia miast, krajobrazów i scen nocnych z zamiłowaniem do ciekawa gra światła i kolorów. Mam podstawową wiedzę na temat megapikseli, współczynnika powiększenia i ogniskowej, ale byłbym wdzięczny za wskazówki dotyczące właściwości technicznych, na które należy zwrócić uwagę podczas moich poszukiwań.

Zostałem poinformowany o tym pokrewnym pytaniu, które jest pomocne w uzyskaniu wskazówki, jaki typ aparatu wybrać w pierwszej kolejności, co jest częścią moich zmartwień, ale tak nie jest W wystarczającym stopniu odpowiedz na moje podstawowe pytanie, na jakie cechy zwrócić uwagę w przypadku bardziej szczegółowych zainteresowań, które opisałem, i dlatego nie uważam tego pytania za dokładny duplikat.

Ponieważ jest to mój pierwszy post, jestem wdzięczny za wszelkie sugestie dotyczące ulepszeń na wypadek, gdyby moje pytanie nie spełniało standardów jakości społeczności.

Możliwy duplikat [Co muszę wziąć pod uwagę, aby wybrać między dSLR, bezlusterkowcem lub kompaktem jako mój pierwszy „poważny” aparat?] (Http://photo.stackexchange.com/questions/67987/what-do-i- trzeba-rozważyć-do-wyboru-lustrzanki-lustrzanki-lustrzanej-lub-kompaktowej-as-m)
Lepiej, jeśli zadasz jedno pytanie w pytaniu. Zobacz też: [Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej lustrzanki cyfrowej?] (Https://photo.stackexchange.com/questions/1776/).
@inkista Dziękuję, ale wydaje mi się, że pytanie, które podałeś, jest trochę za szerokie jak na to, co chcę wiedzieć (pyta o to, jaki typ aparatu wybrać w pierwszej kolejności, co również mnie niepokoi, ale nie wystarcza podstawowe pytanie, na jakie cechy zwrócić uwagę w przypadku bardziej szczegółowych zainteresowań, które opisałem), chociaż niektóre punkty w odpowiedziach są pomocne jako pierwsza wskazówka.
Jeśli chodzi o jedno pytanie w pytaniu, mogę usunąć ostatnie dwa akapity i sprawdzić, czy istnieje potrzeba otwarcia kolejnego pytania, czy też jest już jedno z dobrymi odpowiedziami.
Z wyjątkiem * portretu * i * makra *, wspomniałeś o wszystkich klasycznych zastosowaniach aparatu, ciężko jest znaleźć * określoną * funkcję. Więc Twoim prawdziwym zmartwieniem jest prawdopodobnie: * Jak mogę robić lepsze zdjęcia? * I * Jakie są różnice między dSLR, bezlusterkowcem i kompaktowym? * ..
Mając na celu jak najlepsze uchwycenie światła i koloru, myślę, że tak naprawdę pytanie brzmi, z jakim producentem wybrać (i rodzajem „pieczenia” w ich czujnikach / wyjściu) i / lub jak pracować z surowymi plikami.
Przy opisanym budżecie proponuję skupić się na wysokiej jakości aparacie typu bridge, jakim jest Panasonic Lumix FZ1000: cechy = obiektyw Leica 25-400mm, 1 "sensor @20. 1 megapiksel
Trzy odpowiedzi:
inkista
2016-07-25 11:02:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

... szukając aparatu, który będzie dobry do fotografowania dużych krajobrazów w mieście lub na łonie natury, ...

Dla większości ludzi oznacza to posiadanie szerokiego lub ewentualnie ultraszerokokątny obiektyw. Jeśli aparat ma obiektyw stały (tj. Taki przymocowany do aparatu, którego nie można usunąć i wymienić na inny obiektyw), to specyfikacja, na którą chcesz się zwrócić, to ogniskowa obiektywu. Jeśli obiektyw powiększa (tzn. Może zmieniać ogniskową), najbardziej martwi Cię najniższa liczba w zakresie ogniskowych.

Większość ludzi rozważyłaby odpowiednik 24 mm (tj. Coś, co daje to samo pole widzenia jak obiektyw 24 mm w kamerze filmowej 35 mm (lub 135) przyzwoite do fotografowania krajobrazów i pejzaży miejskich. (Zobacz symulator obiektywu firmy Nikon, aby dowiedzieć się, co mogą oznaczać różne odpowiedniki ogniskowych. FX to format 135 (przycięcie 1x), DX to APS-C (przycięcie 1,5x), a CX to 1 "-format (przycięcie 2,7x).

Dzięki aparatowi z wymiennymi obiektywami możesz poszerzyć zakres, jeśli chcesz, kupując obiektyw, który to robi, ale większość aparatów z wymiennymi obiektywami może być poza budżetem z tego prostego powodu, że musisz kupić nie tylko aparat, ale także obiektywy.

... także w nocy ...

Tutaj prawdopodobnie będziesz szczęśliwszy z aparatem, który ma obiektyw o maksymalnym otworze przysłony f / 2,8 lub szerszym (mniejsza liczba f) i większy czujnik (powiedzmy, format 1 "lub większy; patrz wpis w Wikipedii dotyczący rozmiaru czujnika). Oba te czynniki wpływają na lepsze fotografowanie przy słabym oświetleniu, szczególnie jeśli trzymasz się za rękę.

Jeśli jednak fotografujesz w nocy nieruchomy obiekt i możesz użyć statywu, żaden z tych czynników nie jest koniecznie wymagany. Zamiast tego specyfikacja dla aparatów z obiektywami stałymi, na którą należy spojrzeć, byłaby maksymalnym dozwolonym czasem otwarcia migawki. Im dłużej, tym lepiej do fotografii nocnej, a wiele aparatów kompaktowych może działać maksymalnie około 15 sekund lub mniej. Aparaty z wymiennymi obiektywami często mają tryb „żarówki”, co oznacza, że ​​jedynym ograniczeniem czasu otwarcia migawki jest żywotność baterii w aparacie.

... i zapewnia wystarczającą ilość możliwości indywidualnych ustawień, zwłaszcza dotyczących niuansów światła i koloru.

Ogólnie oznacza to pełną kontrolę nad ustawieniami ekspozycji aparatu. Zwykle przekłada się to na tak zwane „tryby PSAM”:

  • P, Programowalna automatyka , automatyczny tryb ekspozycji, który nadal pozwala dostosować niektóre ustawienia , takich jak ISO i balans bieli, ręcznie.

  • S, Priorytet migawki , gdzie można ustawić konkretny czas otwarcia migawki, który ma być używany, a aparat automatycznie wybiera przysłonę (i prawdopodobnie czułość ISO).

  • A, Priorytet przysłony , gdzie ustawiasz wyraźne ustawienie przysłony, a aparat automatycznie wybiera czas otwarcia migawki (i być może ISO).

  • M, Ręczny , w którym wybierasz i wyraźnie ustawiasz ISO, przysłonę i czas otwarcia migawki.

Jednak kolor może być kwestią balansu bieli lub ustawień i regulacji postprodukcji, a nie tylko ustawień w aparacie, jeśli robisz zdjęcia w formacie RAW.

Powinien to być coś, z czego będę zadowolony na dłuższą metę ...

Problem z tym myśleniem polega na tym, że aparaty są obecnie cyfrowe. Jak długo jesteś zadowolony z dowolnego urządzenia cyfrowego? Jak często uaktualniasz telefony lub komputery? Korpus aparatu cyfrowego może być taki - może wydawać się przestarzały lub możesz stosunkowo szybko zdecydować, że chcesz mieć nowsze funkcje. To nie są aparaty z epoki filmowej, które mogą służyć przez dziesięciolecia.

Jestem gotów wydać do 600 $ na coś, co jest naprawdę dobre, ale myślę raczej o czymś około 200-400 $ ...

To jest Twoje największe ograniczenie. Dobra podstawowa konfiguracja aparatu z wymiennymi obiektywami, jeśli kupisz nowy, może kosztować więcej w przedziale 1500–2000 USD. Możesz zacząć od niskiego poziomu lub kupić używane, ale dla mnie jest to podstawa dobrej konfiguracji korpusu, dwóch lub trzech soczewek i akcesoriów, takich jak karty, baterie, torba, a może statyw lub Lampa błyskowa. Nie wspominając o oprogramowaniu do obróbki końcowej.

Biorąc pod uwagę twój budżet, powiedziałbym, że najlepszym rozwiązaniem może być aparat z obiektywem stałym, najlepiej z większym czujnikiem, jeśli możesz go znaleźć. Sony RX100 poprzedniej generacji lub Canon Powershot G1X czy coś takiego.

Podkreśliłbym szerokokątny aspekt tej odpowiedzi, gdybyś wybrał aparat z jednym obiektywem. To ograniczy wybór, ale także da ci kilka specyfikacji do porównania.
Itai
2016-07-25 00:51:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W twojej sytuacji są naprawdę dwie specyfikacje, którymi należy się zająć:

  • Najważniejszy jest duży czujnik, ponieważ określa on wydajność przy słabym oświetleniu. Kup więc największy czujnik, na jaki Cię stać. Obecnie dostępnych jest wiele 1-calowych czujników CMOS, które zapewniają naprawdę dobry kompromis między tradycyjnymi kompaktami a lustrzankami cyfrowymi. Prawdopodobnie można by pójść o krok dalej z niskopoziomowym bezlusterkowcem Mikro Cztery Trzecie, który również zwiększy elastyczność.
  • Ręczne sterowanie jest tym, czego potrzebujesz, aby wykazać się kreatywnością i eksperymentować, szczególnie, aby uchwycić grę światła , tak jak mówisz. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wszystkie obecne aparaty z 1-calowymi matrycami CMOS i obecnymi bezlusterkowcami mogą Zrób to. Po prostu różnią się szybkością i wydajnością, ale będzie to miało niewielki wpływ na to, o co prosisz. Podwójne pokrętła sterujące byłyby fajne, ale to trochę podnosi cenę.

Trzecią rzeczą, która naprawdę robi różnicę w fotografii, jest wizjer. Byłby optyczny dla lustrzanki cyfrowej, ale wiele aparatów ma teraz naprawdę dobre EVF. Chociaż mniejsze zazwyczaj mają mniejsze EVF, które są trudniejsze do zobaczenia.

Jest kilka opcji, które powinny mieścić się w Twoim budżecie. Na przykład Panasonic GM5 kosztuje 499 USD nawet z obiektywem i ma mały wbudowany wizjer elektroniczny. Jeden z rodziny Sony RX100 też może.

To pomogło, dzięki! Przyjrzę się bliżej temu, o czym wspomniałeś.
Alan Marcus
2016-07-25 05:45:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Potrzebujesz aparatu z dużą ilością automatyzacji. Proponuję Panasonic DMC-ZS40 - jeden trzymam w kieszeni. W przypadku zgubienia, kradzieży lub uszkodzenia wymieniłbym na dokładnie tę samą markę i tryb.Ma GPS, dzięki czemu możesz oglądać swoje zdjęcia i poznać miasto, kraj, stan i pobliski punkt orientacyjny.Ma super zoom, który obejmuje szerokokątny przez super-duper teleobiektyw. Plik jest wystarczająco duży, aby uzyskać rozsądne powiększenie i dobrze wyglądać na telewizorze 50 cali. Posiada pokrętło trybu pracy dla większości sytuacji, które możesz napotkać. W sprzedaży w Costco, ponieważ ten model został wycofany. Zamiennik to ZS-50 z niewielkimi ulepszeniami, ale bez GPS, a co najważniejsze - ma klasyczny tylny ekran LCD oraz elektroniczny wizjer na poziomie oczu, który działa w jasnym świetle słonecznym. Większość kompaktowych cyfr nie spełnia tego wyniku. Uwierz mi, z mojego punktu widzenia wizjer na wysokości oczu jest koniecznością. Aparat można ustawić na pełną lub częściową obsługę ręczną do zaawansowanych zastosowań.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...