Pytanie:
Jak to się nazywa? Stara przeglądarka kamery filmowej?
isabel
2019-03-23 12:49:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

enter image description here

Nie wiem, co to jest, ale znalazłem to w sklepie z używaną odzieżą.

Umieszczasz w nim małe białe kwadraty z tyłu, patrzysz przez obiektyw i możesz zobaczyć zdjęcia.

Uważam, że to bardzo fascynujące i naprawdę chcę wiedzieć jak to się nazywa, abym mógł dokładniej się temu przyjrzeć! Dziękuję :)

Nadal możesz kupić nowe [przeglądarki slajdów] (https://www.bhphotovideo.com/c/buy/Slide-Viewers-Slide-Sorters/ci/1560/N/4077634480) i [odwrócone (czyli slajd, czyli przezroczystość) ] (https://www.bhphotovideo.com/c/search?ci=39569&fct=fct_film-type_1893%7cslide-transparency). Bardzo łatwo jest też znaleźć / kupić [dobrze używany aparat na kliszę 35 mm] (https://photo.stackexchange.com/q/87765). Spróbuj!
„małe białe kwadraty z tyłu”. Chłopak. Jestem. Więc. Stary.
„spójrz bardziej w to” ha, tak, spójrz więcej.
Dwa odpowiedzi:
Michael C
2019-03-23 13:53:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nazywa się to przeglądarką slajdów .

W przeciwieństwie do negatywów fotograficznych, w których najciemniejsze części obrazu są najjaśniejsze i odwrotnie, fotograficzna klisza do slajdów dawała bezpośrednio pozytywny obraz na filmie, który można oglądać tak, jak jest. Film „slajd” jest lepiej nazywany filmem odwróconym. Kolorowe slajdy są czasami nazywane „filmem odwróconym koloru”, ponieważ nie tylko najjaśniejsze części obrazu zachowane na filmie są najjaśniejszymi częściami sceny, ale kolory były prawidłowe, a nie odwrócone, jak w przypadku kolorowego filmu negatywowego.

Jednym z powszechnych sposobów oglądania kliszy do slajdów był rzutnik do slajdów, który przepuszczał światło przez kliszę i obiektyw, który wyświetlał obraz na ekranie, podobnie jak w przypadku analogowego projektora filmowego. Zwykle wymagało to oglądania w zaciemnionym pokoju z ekranem (trochę jak w kinie, tylko na mniejszą skalę).

Łatwym sposobem oglądania slajdów bez projektora lub zaciemnionym pokoju z ekranem był aby podnieść je do źródła światła i pozwolić światłu prześwitywać przez nie. Ale slajdy w formacie 135 („35 mm”) są dość małe. Widz, taki jak ten, którego znalazłeś, zawiera zestaw soczewek, które powiększały slajd, jednocześnie pozwalając oświetleniu otoczenia zza slajdu bez konieczności używania projektora, ekranu i zaciemnionego pomieszczenia.

enter image description here

Bardziej współczesne wersje zawierają własne źródło światła i można je oglądać bez konieczności trzymania ich przy oku.

enter image description here

Jedna popularna zabawka, która istniała w moim okresie, kiedy dorastałem, nazywała się „Viewmaster”. Zasadniczo była to stereoskopowa przeglądarka slajdów, która wykorzystywała dyski z 14 małymi slajdami. Dało to siedem obrazów stereoskopowych, ponieważ każdy obraz wymagał prawego i lewego szkiełka dla każdego oka. Obrazy rejestrowano za pomocą kamery stereoskopowej z dwiema soczewkami ustawionymi obok siebie jak dwoje oczu. Dyski zostały ustawione w taki sposób, że każde naciśnięcie dźwigni z boku przesuwało dysk o dwa zestawy ramek, z pośrednim zestawem ramek do góry nogami, aby można było obejrzeć, gdy dysk został obrócony prawie do połowy. p>

enter image description here

enter image description here

Myślę, że kliknęliśmy, aby opublikować prawie w tym samym momencie. O wiele więcej szczegółów w Twojej odpowiedzi, więc otrzymuję mój głos.
powinien mieć duży matowy półprzezroczysty element na przeciwległym końcu, aby rozproszyć wpadające światło w jednolity blask. Zasadniczo służy jako lupa na stałe połączona z „pasywnym” stołem oświetleniowym.
Mam kilka problemów z terminologią w tej odpowiedzi. „Negatywy fotograficzne wykonane z konwencjonalnego filmu” ... negatyw kolorowy, rewers i tradycyjny film czarno-biały to filmy _konwencjonalne_. Na przykład Kodachrome był niezwykle popularny i szeroko stosowany przez pewien czas. Myślę, że potrzebny jest inny termin. „Slajdy stworzyły pozytywny obraz na negatywie”… to mnie rozśmieszyło :) Możemy porozmawiać o kliszy filmowej. Na pasku kliszy mogą znajdować się obrazy negatywowe lub pozytywne. Nie ma „pozytywów na negatywach”.
Na koniec nie wspominasz w ogóle o jednym z najczęstszych sposobów przeglądania slajdów - z lupą na lightboxie. Warto rozważyć dodanie informacji na ten temat.
Ciekawa notatka historyczna: [Tru-Vue] (https://en.wikipedia.org/wiki/Tru-Vue)
@Agent_L Wiele starych przeglądarek slajdów, w tym pokazany w OP, nie miało półprzezroczystego elementu na przeciwległym końcu, tak jak w przypadku bardziej nowoczesnych. Do widza należało znalezienie jednolitego fragmentu białej ściany lub kawałka białego papieru, na które wskazywał widza.
ItWasLikeThatWhenIGotHere
2019-03-23 13:53:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To przeglądarka slajdów - „małe białe kwadraciki” to 35-milimetrowe slajdy fotograficzne.

Mam taki sam jak ten na zdjęciu - to miły sposób na sprawdzenie slajdy przed włożeniem ich do projektora lub skanera.

Droższe wersje wyglądałyby jak miniaturowy telewizor i miałyby zasilanie bateryjne, ale minęło trochę czasu, odkąd którekolwiek z nich widziałem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...