Pytanie:
Red Haze po prawej stronie i na górze zdjęcia
Wayne
2010-11-09 17:33:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robię zdjęcie z założoną nasadką, ustawiam tryb preselekcji migawki i ustawię na 30. Po zrobieniu zdjęcia i uruchomieniu zadania NR, w końcu mam czarne zdjęcie i czerwoną linię / zamglenie po prawej stronie zdjęcie i górną część zdjęcia.

  1. Czy powinienem podejrzewać problem z obiektywem / korpusem?
  2. Co byś zrobił, aby zdiagnozować problem?
  3. Czy nadmiernie reaguję i jest to tylko znany problem (dotyczy tylko mojej astrofotografii)

Sprzęt”

Nikon D90 z obiektywami Nikkor 18–200 mm i Nikkor 85 mm f / 1,8 g. ISO 2000+

UWAGA: Nie eksperymentowałem, aby zobaczyć, jak niskie ISO mogę osiągnąć, zanim artefakt zniknie.

Dwa odpowiedzi:
James
2010-11-09 18:04:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że to całkiem normalne - zwłaszcza jeśli używasz wysokiego ISO (czułości). To jest coś, czego doświadczyłem na moim starym D50.

Myślę, że w rzeczywistości jest to artefakt czujnika spowodowany ciepłem w aparacie, a nie wyciekiem światła gdzieś, chociaż może to również się przyczynić.

Pamiętaj, że w przypadku długich czasów naświetlania należy zasłonić wizjer, aby światło nie wpadało z tyłu aparatu.

Cieszę się, że to tutaj! Nie chciałem reagować na coś, co było prawdopodobnie normalne. Doszedłem do wniosku, że było to spowodowane wysokim ISO i / lub NR, a nie rzeczywistym problemem sprzętowym.
Michael C
2013-02-09 17:28:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nigdy nie fotografowałem lustrzankami cyfrowymi firmy Nikon z wysokim ISO / długim czasem naświetlania, ale mogę się założyć, że jest to spowodowane przez światło wpadające przez wizjer i przechodzące przez krawędź lustra, gdy jest uniesione. Tylko teoria. Nigdy nie widziałem czegoś podobnego z moimi Canons (5DII & 7D) podczas fotografowania nocnego z długim czasem naświetlania. Redukcja szumów przy długim naświetlaniu tego nie uchwyci, ponieważ migawka jest zamknięta, gdy ekspozycja „tylko szum” jest wykonywana i odejmowana od pierwszej ekspozycji.

Wątpię, żeby tak było w przypadku D90 w tym pytaniu, ale niektóre [inne aparaty Nikona mają mały emiter podczerwieni w kasetce] (https://photo.stackexchange.com/q/73554/15871). Służy do potwierdzania działania migawki. Gdy fabryczny zestaw czujników, w tym filtr odcinający podczerwień, jest nienaruszony, żadne emitowane światło dalekiej podczerwieni nie dociera do czujnika.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...