Pytanie:
Jaki wpływ ma rozmiar lekkiego namiotu?
Itai
2011-04-25 07:57:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wybierając lekki namiot do fotografii produktowej zauważyłem, że różnica w kosztach różnych rozmiarów to zaledwie kilka dolarów, więc zacząłem rozważać większy namiot niż obecnie potrzebuję. Powstaje zatem pytanie:

Czy poza zajmowaną przestrzenią są jakieś wady stosowania namiotu świetlnego większego niż potrzebny?

Mój obecnym celem jest fotografowanie sprzętu fotograficznego (aparaty, obiektywy, torby na aparat, itp.) z możliwie jednolitym i bezcieniowym tłem. Namiot będzie oświetlony z kilku kierunków, w tym od spodu. W tej chwili 36-calowy sześcian wystarczy, ale widzę, że uzyskanie sześcianu 48- lub 60-calowego kosztuje prawie tyle samo. Jak to wpływa na rozmyte i jednolite tło?

Dwa odpowiedzi:
John Cavan
2011-04-25 08:20:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moim zdaniem wcale. Zrobiłem w tym celu różne rozmiary zestawów DIY, a płynność tła wynika bardziej z dobrych kątów oświetlenia, samego tła, zastosowanej techniki i zastosowanej techniki zamiast określonych rodzajów i rozmiarów namiotów. Zrobiłem również bez konstrukcji namiotu i działa, wystarczy trochę więcej uwagi ze światłami.

W każdym razie namioty są świetne, więc pytanie o rozmiar jest prawdopodobnie bardziej istotne używać. Jeśli 36-calowy to wystarczy i po prostu nie przewidujesz przekroczenia tego rozmiaru, nie kupuj większego, ponieważ zajmuje mniej miejsca, jest schludniejszy i łatwiejszy w obsłudze. Wybierz większe rozmiary, jeśli tak, w Prawdę mówiąc, przewiduję potrzebę nakręcenia czegoś większego lub nie jesteś pewien, czy tak się stanie. Jednak myślę, że cała różnica polega na przestrzeni ... :)

Jestem trochę zdezorientowany, ponieważ mówisz, że rozmiar nie ma wpływu, ale radzę nie kupować większego. W tej chwili pracuję bez konstrukcji namiotu i uzyskuję więcej cieni niż potrzebuję;)
@Itai - Mniejsze jest łatwiejsze, to chyba jedyny powód, dla którego warto iść tą trasą, ale jeśli nie potrzebujesz większej, to całkiem dobry powód.
MikeW
2011-04-26 03:58:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Im mniejszy jasny namiot, tym bliżej będzie światło i tym większe kąty padania światła na obiekt, dzięki czemu możesz uzyskać nieco bardziej miękkie cienie i bardziej „owinąć” światło. W większym namiocie będziesz mieć trochę więcej strat światła. Wszystko to byłoby jednak ledwo mierzalne, jest to bardziej kwestia przystępności i wygody.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...