Pytanie:
Jak pozbyć się tego pomarańczowego odcienia i refleksów, zachowując jednocześnie dobrze oświetloną i widoczną etykietę?
Daniel Taki
2020-01-28 08:48:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wyniki obrazów i ustawienia oświetlenia studyjnego

enter image description here

enter image description here

enter image description here

Połączone są obrazy mojej konfiguracji (2 pola z paskiem siatki, 1 softbox i przy użyciu 3 x800 białych lamp błyskowych) . Używam dużego softboxa jako tła, ponieważ nie mogę uzyskać białego tła podczas fotografowania. Używając również arkusza akrylowego na platformę przedmiotową i dwóch czarnych płyt z pianki, aby uzyskać bardziej wyraźną krawędź przedmiotu. To jest zrobione przy 50mm f9.0 1/250 ISO 100 na fujifilm-XT2 ze statywem i przewodowym spustem. Obiekt jest szklanym pojemnikiem i nie wygląda na pomarańczowo dla oka, ale na tym kończy się. Próbowałem użyć małej lampy błyskowej, aby oświetlić etykietę od góry, skomponuj ją w Photoshopie, ale oba obrazy są dość złe. Jak mogę zmienić konfigurację lub inaczej ustawić rzeczy, aby uzyskać lepsze obrazy?

Tego typu butelki są bursztynowe.* Są * żółte / pomarańczowe.Czy próbowałeś napełnić butelkę płynem, aby zmniejszyć lub zmienić światło przechodzące przez butelkę?
uwaga: jeśli butelka faktycznie zawiera kwas azotowy, ulega degradacji pod wpływem światła.(Standardowe zastrzeżenie: nie jestem chemikiem i to nie jest rada chemiczna)
Zdjąłbym kratkę z softboxa - w ten sposób uzyskasz czystszy reflektor.Butelki nie muszą się martwić o cerę.
Powiązane pytanie (nie do powtórzenia): [Strzelanie ze szkła z wytłoczeniem] (// photo.stackexchange.com/q/77376)
Po prostu ciekawy - to nie było NAPRAWDĘ wypełnione kwasem azotowym, prawda?
AilidiudacCMT.Hirsch no lol
@DanielTaki Nie sądziłem, biorąc pod uwagę, że kolor / ciemność nie był odpowiedni.Pracując i spalając się, czasami kulisz się, gdy ludzie używają rzeczy, nie znając zagrożeń.Teraz nie miałbym nic przeciwko temu, żeby mieć butelkę do odklepywania frytek, ale trzymać ją pod ręką?nuh-uh.
Pięć odpowiedzi:
Ilmari Karonen
2020-01-28 20:10:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co podświetla softbox w tle? Zakładam, że nie tylko lampy stroboskopowe? Cokolwiek to jest, prawdopodobnie musisz zmniejszyć jego intensywność , aż będzie ledwo nasycać. Im jaśniejsze tło, tym więcej światła wpadnie przez butelkę. (Lub odwrotnie, pozostaw softbox oświetlony tak, jak jest, dostosuj ekspozycję tak, aby ledwo się nasycał, a następnie dodaj dodatkowe światło na butelkę, ale nie na softboxie , aż etykieta będzie wystarczająco jasna. )

Jeśli to nadal pozostawia na Tobie zbyt dużo pomarańczowego blasku, rozważ także pomalowanie tylnej strony butelki na czarno (zgodnie z sugestią Johanny M) i / lub napełnienie butelki jakimś ciemnym płynem , takim jak atrament lub czarny barwnik do tkanin w wodzie, czarna farba, melasa, Coca-Cola itp.

(Zakładam, że cokolwiek mówi etykieta, w rzeczywistości nie masz 65% kwasu azotowego w butelce. Jeśli to zrobisz, weź go z powrotem tam, gdzie go masz, jak najszybciej i poproś, aby zamiast tego dostarczył Ci pustą butelkę . Nie chcesz zajmować się tymi rzeczami bez odpowiedniego sprzętu bezpieczeństwa laboratoryjnego i szkolenia!)

Jeszcze jedną opcją byłoby zastąpienie softboxa niebieskim tłem i wyedytuj go z ostatecznego obrazu za pomocą kluczowania chrominancji g. Powodem, dla którego szczególnie sugeruję kolor niebieski w tym przypadku, jest to, że jest to kolor, który będzie świecił najmniej przez bursztynowe szkło butelki. Dogodnie również nie pojawia się nigdzie na etykiecie ani na samej butelce (chociaż nie ma zielonego).

W przypadku klucza chrominancji tło nie musi być (a nawet nie powinno być) nasycony; potrzebuje tylko wystarczającego oświetlenia, aby kolor był dobrze widoczny. Możesz nawet użyć mniej więcej tylko pośredniego światła obecnego w ostatnim obrazie w Twoim pytaniu.

Świetne pomysły!To też pusta butelka haha.
@DanielTaki Aha, jeśli butelka jest pusta, po prostu napełnij ją bardzo ciemnym płynem.Ale prawdopodobnie nadal będziesz mieć pomarańczową aureolę wokół krawędzi butelki (gdzie światło z jasnego błysku za nim przechodzi przez szkło bez przechodzenia przez płyn. Twoim podstawowym problemem jest to, że nie chcesz, aby światło oświetlałotło przelane z powrotem przez butelkę.
Steven Kersting
2020-01-28 20:52:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twoim głównym problemem jest to, że współczynniki oświetlenia są nieprawidłowe ... masz więcej światła wpadającego przez butelkę z tła niż trafiającego na etykietę z przodu.

To częsty błąd. .. jest tak wiele odniesień do „wydmuchiwania glikemii” i „ujawnienia go 1-2 przystanki”. Idealnie by było, gdyby nagranie było białe, a nie dmuchane; i białe metry 1-2 przystanki powyżej środka, gdy jest odpowiednio naświetlone ... jeśli jest znaczna tekstura, może być konieczne, aby przyciąć ją lekko.

W tym przypadku nawet nie potrzebujesz białego BG, aby odsłonić się jako biały; potrzebujesz tylko wystarczającego kontrastu między butelką a BG, aby wycinanie / edytowanie jej osobno było łatwe.

Gdy upuścisz trochę BG, etykieta będzie jaśniejsza / bielsza. Gdyby tego było mało, dodałbym światło na etykiecie światłem kratkowym / nasłuchowym.

Nie użyłbym takich listew / miękkich pudełek z przodu ... one pokaże się w butelce i będzie wyglądać całkiem źle. Jeśli chcesz, aby tworzyły liniowe podkreślenie, muszą być znacznie bliżej.

Michael C
2020-01-28 09:40:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka możliwości:

  • Użyj białego tła znacznie dalej od fotografowanego obiektu, z różnym oświetleniem błyskowym wystarczającym, aby ledwo je zdmuchnąć, ale nie na tyle, aby wylej dużo światła z powrotem na butelkę. W rzeczywistości butelka jest pomarańczowa, ale wygląda na brązową, gdy od tyłu nie świeci przez nią żadne światło.
  • Użyj narzędzia HSL (HSV / HSB) do desaturacji kanału pomarańczowego. Pozbycie się pomarańczy bez zmniejszania czerwonych i żółtych kanałów może być trudne, co może spowodować utratę czerwieni na etykiecie, chyba że zamaskujesz i użyjesz oddzielnych warstw na etykiecie i butelce.
  • Użyj trybu monochromatycznego (B&W). Jeśli chcesz mieć kolory na etykiecie, masce i warstwie, aby etykieta była kolorowa, a reszta była monochromatyczna.
Tak, myślę, że to jest klucz: kiedy światło prześwieca przez niego od tyłu - jest pomarańczowe.Problem, który mam, polega jednak na tym, jak zdmuchnąć biały tył, jeśli zdecyduję się na użycie go zamiast softboksa.Ilekroć próbuję tej metody, wymyślam dwie konfiguracje moich świateł.Duży softbox skierowany z boku na biały tył i użyj 2 pudełek na paski do przedniego oświetlenia obiektu 2. Duży softbox z przodu do oświetlenia obiektu i użyj dwóch pudełek na paski z boku, aby zdmuchnąć tło Oba okazały się nieefektywne do zdmuchiwaniabiałe tło.Jakieś wskazówki?
Musisz po prostu uzyskać więcej światła na tle niż na butelce, a następnie ustawić ekspozycję tak, aby tło znalazło się tuż nad krawędzią.
plattenkondensator
2020-01-28 17:30:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może możesz pomalować tył butelki, aby światło nie prześwitywało. Lub przyklej coś z tyłu, co zapobiega przedostawaniu się światła przez butelkę.

Horitsu
2020-01-28 11:42:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyj (o cholera, już nie znam nazwy, może to coś w rodzaju „czarnej folii aluminiowej”) Jest to gruba folia aluminiowa z czarną powierzchnią, którą można owinąć wokół lampy błyskowej lub lampy, aby wygenerować niestandardowy plamka świetlna i używaj tej plamki światła tylko na etykiecie.

Czy myślisz o snoocie?Siatka też może działać.
@xiota nie jest exaclty.snoot (którego nie znałem do tej pory w angielskiej nazwie) ma stały rozmiar i jest w większości okrągły, ale zasadniczo ich przeznaczenie jest takie samo: zmniejszyć plamkę światła.
„Gobo” można przyciąć do kształtu potrzebnego do kontrolowania światła i miejsca, w którym pada.
Blackwrap to nazwa wersji pod marką GAM;Rosco nazywa to Cinefoil i ogólnie po prostu czarną folią.https://www.filmtools.com/ligdep/lighting-control/blacfoilblac.html
@NateS.Jak wspomniałem: nie znam angielskiej nazwy.W języku niemieckim jest to coś w rodzaju „schwarz beschichtete dicke Aluminiumfolie”.ale dziękuję za te dodatkowe informacje, które mogą się kiedyś przydać :)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...