Pytanie:
Jak nowe funkcje fotograficzne Facebooka i Google wpływają na profesjonalnych fotografów?
Jacy
2011-09-29 00:18:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wielu fotografów, w tym ja, przeniosło swoje witryny z portfolio do SmugMugPro z prywatnych serwerów / domen.

W jaki sposób nowa strona główna „portfolio” FB i nowe centrum G + dla fotografów zmieniają sposób, w jaki profesjonalni fotografowie przeglądają i wykorzystują swoje portfolio w docieraniu do nowych klientów w porównaniu z właścicielami galerii / domen i naszymi głównymi portfelami w SmugMugPro?

Niekoniecznie jest to odpowiedź na to pytanie, ale pamiętaj o prawach użytkowania, do których roszczą sobie te witryny. Obecne warunki Facebooka mówią o tym: „udzielasz nam niewyłącznej, zbywalnej, podlegającej sublicencjonowaniu, wolnej od tantiem, ogólnoświatowej licencji na korzystanie z wszelkich treści IP, które publikujesz na Facebooku lub w związku z nim”. Zasadniczo możemy zrobić wszystko, co my chcemy i dajmy to, komu chcemy. Nie oznacza to, że wyjdą i sprzedadzą, ale mogą. Może to nie być wielka sprawa dla wszystkich, ale należy być tego świadomym.
@PerishableDave - AFAIK, gdyby nie uwzględnili tych terminów, mieliby bardzo trudny czas na prezentację twoich zdjęć w wielu obsługiwanych przez nie mediach (telefon komórkowy, internet, aplikacje, kanały informacyjne, osie czasu, albumy zdjęć, rozmiary SML itp.). Moim zdaniem taka jest natura bestii.
Zasugeruj, że powinna to być Wiki społeczności: nie będzie miała „właściwej odpowiedzi”.
If this doesn't have a right answer even in general terms, it should be closed; community wiki is good for lists where there are multiple factual answers, but poor for multiple subjective answers.
Dwa odpowiedzi:
dpollitt
2011-09-29 07:34:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zadajesz pytanie, które wciąż ewoluuje, a dla wielu osób dotyczy tego, w jaki sposób zdobywają przewagę konkurencyjną nad innymi.

Istnieją trzy główne opinie.

Media społecznościowe pomagają w zdobywaniu biznesu

Ten obóz jest gotowy, wysyłając kanały do ​​wielu usług, takich jak tumblr, Twitter, Google+, Facebook itp. Wiele razy publikują posty w jednej usłudze i przesyłają ją do innych. Mogą również używać oprogramowania, które zasadniczo obsługuje wiele postów za nich, a także pomaga rozwiązać problemy z formatowaniem lub stylem (np. Ograniczenia długości Twittera).

Facebook ma największy ruch na tym rynku. Zobaczysz strony typu „Fan”, strony biznesowe, „Polubienia”, konkursy (chociaż obecnie jest to nieco ograniczone warunkami), albumy ze zdjęciami, pozycje z kanałów aktualności i tak dalej. Znam wielu fotografów, którzy chwalą czas spędzony na Facebooku jako niezbędny do kontynuowania działalności. Gdyby nie czas, który spędzili na Facebooku na początku swojej działalności - nie odnieśliby sukcesu.

Media społecznościowe marnują czas

Ta grupa albo próbowała z mediów społecznościowych lub nigdy nie wszedł w świat. Mogą mieć stronę na Facebooku, ponieważ ktoś powiedział im, że powinni, ale rzadko aktualizują zgodnie z harmonogramem lub w ogóle aktualizują. Nie martwią się o „marketing” przy użyciu tych mediów, ponieważ nie sądzą, że jakikolwiek biznes z tego wyniknie. Może nie, to może nie pasować do Twojej grupy demograficznej.

Twitter to jedno z miejsc, w których widziałem wielu fotografów spędzających niezliczone godziny na „śledzeniu”, „wysyłaniu bezpośrednich wiadomości” itp., Aby zdobyć interesy - tylko po to, aby później zdecydować przeszkadza w robieniu zdjęć / edytowaniu zdjęć / i zdobywaniu klientów. Łatwo jest spędzać godziny dziennie w mediach społecznościowych, a osoby z grupy „marnuje czas” zdecydowały, że nie warto.

Media społecznościowe są wykorzystywane przez moją firmę ...

... ale nie jesteśmy pewni wpływu

Wielu fotografów z tej grupy nie jest per se ekspertami w dziedzinie mediów społecznościowych. Mają swoją stronę na Facebooku i regularnie ją sprawdzają. Ale mogą nie uważać tego za świetne miejsce do zdobywania biznesu lub dodawania nowych klientów.

Jak można zarabiać na czasie spędzanym na Twitterze? To bardzo trudne pytanie dla większości ludzi. Tak wiele osób korzystających z tych usług mieści się w tej kategorii. Korzystają z mediów społecznościowych, ponieważ wszyscy to robią, i przynajmniej nie wydaje się, żeby to niczego szkodziło.

Full Circle

Więc główne pytanie, które zadajesz, brzmi: „jak media zmieniają sposób, w jaki fotografowie prezentują portfolio i zdobywają biznes, w przeciwieństwie do posiadania samodzielnej witryny internetowej? ”

Większość aktywnych fotografów przyjmuje podejście wieloetapowe lub nie nie wkładaj jajek do jednego koszyka. Większość profesjonalnych fotografów ma nie tylko dobrze ugruntowaną profesjonalną witrynę internetową z portfolio z powiązaną nazwą domeny, ale jest również obecna na portalach społecznościowych, takich jak Google+, Facebook i Twitter. Możesz to zrobić, dodając przycisk „Lubię to” lub „+1” w witrynie swojego portfolio. To samo dotyczy odwrotnej sytuacji. Upewnij się, że Twoja strona biznesowa na Facebooku ma link do Twojej witryny z portfolio i dodaj komentarz pod obrazami z linkiem do zdjęć w pełnym rozmiarze lub do strony głównej.

Google+ to bardzo nowa usługa, a ja przeczytałem dane, które pokazują, jak bardzo posegregowana jest obecnie baza użytkowników. Działalność ta jest wykonywana głównie przez kilka „gwiazd” związanych z technologią, a użytkownicy, którzy to czytają, to głównie mężczyźni. Facebook ma znacznie szerszą publiczność i już teraz ma znacznie większy wpływ na branżę fotograficzną. Niektórzy fotografowie wybierają Facebooka jako jedyne medium do prezentowania swoich prac, ale myślę, że jest to mniejszość i tak będzie przez jakiś czas. Posiadanie samodzielnej witryny internetowej naprawdę daje Ci możliwość popisywania się swoją pracą, artystycznie, jak chcesz, i pełną kontrolę. Pokazuje również potencjalnym klientom, że mówisz poważnie, i nie tylko skonfigurowałeś stronę na Facebooku po zdobyciu pierwszej lustrzanki cyfrowej.

Ogólnie rzecz biorąc, media społecznościowe to kolejne narzędzie. Obecnie nie jest to sprzeczne z profesjonalnymi witrynami z portfolio - ale to stopniowo się zmienia i za jakiś czas mogliśmy zobaczyć, jak profesjonaliści porzucają obecny model.

Jacy
2011-09-30 18:18:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdaję sobie sprawę, że moje pytanie było bardzo szerokie, jeśli chodzi o połączenie domeny i mediów społecznościowych, ale mam wiele witryn w obu i stwierdziłem, że odsetek widzów, klientów i osób poszukujących przeglądających witryny z portfolio znacznie spadł w ciągu ostatnich kilku lat. SmugMug był wspaniałym narzędziem dla galerii z tak wieloma opcjami „ukrywania” i „ochrony” obrazów na wiele sposobów, dzięki czemu zwiększyłem ruch w tej witrynie. W mediach społecznościowych, FB, mam strony profilowe (maksymalne), grupy, a dzięki nowej osi czasu wzrost liczby osób, które chcą mieć tam „twarz” portfolio. W serwisie Twitter służy on po prostu jako swego rodzaju „powiadomienie” dla wielu fotografów i narzędzie komunikacyjne wskazujące inne strony. Nowy G + z kręgami i pełną twarzą, portfolio, galerie kolejną twarzą. Odpowiedź „Full Circle” jest bardziej trafna w przypadku pytania. Ochrona zdjęć to kolejne kompletne pytanie na inny dzień. Ponieważ odsetek odwiedzających spada z witryn domenowych, a wykorzystanie mediów społecznościowych rośnie dla pełnej działalności i portfeli, interesuje mnie, czy inni fotografowie widzą ten sam trend i jak najlepiej przejść bez wielokrotności tego samego, tj. FB, G + , Portfolio domen. Po namyśle powinienem był podzielić pytanie co do każdego z nich, ale chcąc uzyskać pełny kontekst, napisałem to tak, jak opublikowałem. Dzięki za odpowiedzi powyżej, były one pomocne, gdy żonglowaliśmy wszystkimi dostępnymi dla nas nowymi opcjami.

Tak, inni fotografowie to widzą :) Jesteś na dobrej drodze. Jeśli szukasz sposobów na ułatwienie przejścia do wielu serwisów społecznościowych, dostępne jest oprogramowanie, które w tym pomoże. Spójrz na Fundy Sociroll - http://www.fundysoftware.com/2011/05/proud-announce-sociroll-social-media-marketing/


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...